УАРОР обговорить з представниками влади кризу фінансування районних рад

Українська асоціація районних та обласних рад 2 липня у місті Києві проводитиме Збори Асоціації на тему «Проблемні питання фінансового забезпечення районних рад».

Як розповів Президент УАРОР Сергій Чернов, захід організовується за ініціативи голів районних рад.

Програма Зборів передбачає обговорення загального стану функціонування районних рад, наслідки, що спричинені проблемами з фінансуванням районних рад та шляхи їх подолання.

До спілкування з керівниками районних рад запрошені та очікуються керівники Офісу Президента України, центральних органів виконавчої влади, парламентарії, експерти та відповідні міжнародні організації.

Як зазначив Президент УАРОР Сергій Чернов, ініціатива проведення Зборів виникла у керівників органів місцевого самоврядування субрегіонального рівня у зв’язку з реалізацією законів за реєстраційними номерами № 907-IX та 1009-IX.

«Ці нормативно-правові акти значно обмежили джерела наповнення районних бюджетів, а також виключили районні ради з фінансової мережі на отримання коштів із Державного бюджету України. У результаті районні ради не можуть повноцінно виконувати свої конституційні повноваження – надавати послуги громадянам, а більшість з них навіть не мають можливості утримувати свої апарати», — наголосив Сергій Чернов.

Довідково. Раніше УАРОР зверталася до центральних органів державної влади стосовно вирішення проблем районних рад.

Нагадаємо.