Журналістів Харківщини запрошують до участі в обласному конкурсі

Журналісти друкованих та онлайн-ЗМІ, телевізійники і радійники Харківщини мають змогу взяти участь у щорічному обласному конкурсі «Історії успіху громад».

Темами конкурсних робіт можуть стати: оновлені сільські школи, дитсадки, амбулаторії, ремонт доріг та все те, що отримали громади в результаті процесу децентралізації. На переможців чекають грошові премії.

У 2016 році подібний конкурс було започатковано на всеукраїнському рівні, його партнером була Рада Європи. Харківщина стала першим регіоном, який підхопив ідею проведення журналістського конкурсу щодо висвітлення процесів реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади. Рішення про проведення конкурсу Харківська обласна рада прийняла в грудні 2016 року, було затверджено п’ять номінацій:

– «Краща публікація у друкованому ЗМІ»,

– «Краща онлайн-публікація»,

– «Кращий радіоматеріал»,

– «Кращий відеоматеріал»,

– «Краща публікація у шкільному ЗМІ».

До речі, тільки в харківському обласному конкурсі є номінація для школярів. Їх роботи можуть бути оприлюднені в місцевих ЗМІ або у шкільній газеті, на YouTube каналі чи сайті школи.

Щодо інших номінацій, то свої роботи для участі в конкурсі можуть надсилати журналісти з регіональних і місцевих ЗМІ всіх типів і форм власності (головне – ЗМІ повинні мати «прописку» в Харківській області).

До участі допускаються матеріали, створені поточного року, а також упродовж року, який передує конкурсному, але тільки ті, що з певних причин не надсилались у попередньому році. Термін приймання заявок та матеріалів триває до 31 березня (щороку).

Минулого року конкурсанти, що посіли перше місце, отримали по 7 тисяч гривень, друге місце – по 5 тисяч гривень, третє місце – по 3 тисячі гривень.

Конкурс проходить під патронатом голови Харківської обласної ради Сергія Чернова.

Правила участі:

  • Учасники обласного конкурсу журналістських робіт «Історії успіху громад» мають право брати участь лише в одній номінації.
  • Конкурсант може подати до трьох робіт, оформивши їх окремими конкурсними заявками.
  • Автори мають дотримуватись етичних норм та стандартів журналістики (баланс думок і точок зору, об’єктивність, достовірність (посилання на джерела), відокремлення фактів від коментарів, точність, повнота представлення фактів та інформації з проблеми тощо).

Зареєструватися для участі у конкурсі і детально ознайомитись із правилами можна на сайті: http://www.oblrada.kharkov.ua/ua/

Нагадаємо.