Сергій Чернов: Я не бачу сьогодні дієвих механізмів, які б могли зупинити зростання зарплатних боргів

Депутат Харківської обласної ради Сергій Чернов прокоментував статистичні показники щодо рівня заборгованості заробітної плати у Харківській області.

«Щомісяця переглядаю статистику щодо заборгованності із заробітної плати по Харківській області. Ситуація не покращується.

На 1 жовтня 2021 року заборгованість із виплати заробітної плати у Харківській області становила 497,8 млн.грн, і упродовж вересня зросла на 2,9% (або на 13,9 млн.грн).

Основна частина невиплаченої заробітної плати припадала на підприємства промисловості – 87,6% (436,3 млн.грн).

На початок жовтня вчасно не отримали заробітну плату 14,8 тис. працівників.

Найбільший розмір заборгованості із виплати заробітної плати зберігається у:

  • Харківському районі (435,1 млн.грн),
  • Лозівському районі (35,9 млн.грн),
  • Чугуївському районі (21,5 млн.грн),
  • Ізюмському районі (4,8 млн.грн),
  • Богодухівському районі (531,3 тис.грн),
  • Куп’янському районі (10,6 тис.грн) районах.

Розпочався опалювальний сезон. Ціни на тепло для більшості населення є дуже високими, а за умови відсутності своєчасної зарплатні люди опиняються у глухому куті. Потім їм ще й доведеться сплачувати штрафи за несплату за енергоносії та інші комунальні ресурси.

У травні багато говорили про посилення контролю з погашення боргів із заробітної плати – зокрема, анонсувалося проведення щотижневих нарад на рівні уряду та запровадження фокусного обговорення проблематики конкретних органів управління та регіонів.

Час минув, особисто я не бачу на сьогодні дієвих механізмів, які дозволять зупинити зростання цього недопустимого явища», – сказав Сергій Чернов.

Нагадаємо.