Аномально тепла зима ставить під загрозу врожай озимих на Харківщині

Прогнози про майбутній урожай харківські аграрії роблять дуже обережно. Нетипові погодні умови сезону вимагають додаткового захисту посівів, окрім цього, існує загроза нестачі вологи навесні.

За словами Сергія Авраменка, доктора сільськогосподарських наук Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва, у зв’язку з тим, що не було морозів, хвороби рослин, специфічні шкідники і бур’яни на полях області так і не вимерзли, пише SuperAgronom.

«Щоб зберегти врожай, необхідно застосовувати засоби захисту рослин, проводити більш інтенсивну в порівнянні з колишніми роками хімічний захист. Однак робити це потрібно з розумом, а хороших фахівців у нас, на жаль, дуже мало. Далеко не кожен агроном може правильно діагностувати хворобу або шкідника. Навіть бур’яни їм не все відомі. Застосовують хімію — «аби було», а ефективність досягається далеко не завжди. Найбільш обізнані фахівці — в хімічних компаніях, що спеціалізуються на засобах захисту рослин. Але вони — нарозхват і просто не встигають дати рекомендації всім охочим», — ділиться науковець.

Серйозною загрозою для майбутнього врожаю є нинішній дефіцит вологи у ґрунтах. Так, за даними Укргідрометцентру, водність більшості річок Харківської області в січні була в межах 45-77% місячної норми.

Разом з тим, Сергій Авраменко зазначає, що критичних проблем з озимими на полях області наразі не спостерігається.

«Не можу назвати жодного поля на Харківщині, яке потрібно було б пересівати. Хоча були деякі проблеми з ячменем і пшеницею у тих, хто рано посіяв ці культури. У жовтні вдарили заморозки і тоді підмерзли і ячмінь, і пшениця. У ячменю повністю наземна частина вимерзла. Однак він у нас погоди не робить. А пшеницю — де більше, де менше, де взагалі не зачепило. В принципі, вона нормально перезимує, ніякої загрози через морози для неї немає», — підсумував науковець.

Нагадаємо.