Останні новини

Сергій Чернов переконаний, що нові повноваження районних рад Верховна Рада має ухвалити до виборів

Президент Української асоціації районних та обласних рад, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов взяв участь в  ефірі програми «Де це?».

Говорили про нові 17 повноважень, які напрацювала Українська Асоціація районних та обласних рад, що можуть виконуватись на субрегіональному рівні органів місцевого самоврядування, а саме районними радами.

«Стосовно цих змін, про які ми говоримо, Верховній Раді потрібно ухвалити рішення до виборів, до 25 жовтня. Аби всі, хто йде на вибори й обирається, розуміли, яку вони беруть на себе відповідальність. І найголовніше, щоб після виборів не було хаосу повноважень, дублювання і нерозуміння того, хто за що відповідає», – підкреслив Сергій Чернов.

На думку голови Харківської обласної ради, найголовніше те, що юридично має бути узгоджене питання збереження спільної власності територіальних громад, виписана процедура і механізми передачі об’єктів на баланс ОТГ:

«Ми розуміємо, що далеко не всі об’єднані громади сьогодні спроможні, далеко не всі сьогодні можуть взяти й медичні заклади, і школи-інтернати, і спеціальні школи, і стадіони, басейни, будинки для людей похилого віку, дороги тощо. І там, де громади не зможуть взяти на себе фінансування певних об’єктів поки не внесуть зміни до Конституції щодо створення виконавчих комітетів в районних та обласних радах, райони повинні зберегти це майно і надавати послуги».

Нагадаємо.