На Харківщині завершується посівна кампанія 2022 року

Через бойові дії аграрії області мали можливість проводити польові роботи на 65% площ.

«Цьогорічна посівна стала важким випробуванням для аграріїв Харківської області в основному через шкоду, яку завдали російські війська. Засмічення полів випадковими або спеціально залишеними ворогом мінами, снарядами, ракетами та іншими вибуховими пристроями – це одна з проблем, що заважає проведенню весняно-польових робіт», – відзначають у департаменті агропромислового розвитку Харківської ОВА.

Підрахувати точно, скільки наразі площ не засіяно аграріями, доволі складно.

Незважаючи ні на що, аграрії Харківщини завершують посівну кампанію 2022 року. На контрольованій території Харківської області посівну проводять у 5 районах (крім Ізюмського, Куп’янського, практично на всій території яких проходять бойові дії, та частково окупованих територій Харківського й Чугуївського районів).

Щодо контрольованої території, то станом на 7 червня по всіх категоріях господарств ярими сільськогосподарськими культурами всього засіяно майже 499 тис. га або 64% до прогнозу (771 тис. га).

Довідково. Станом на 1 червня 2022 року у Харківській області для забезпечення проведення весняно-польових робіт в цьому році 701 сільгосптоваровиробник залучав кредити. Обсяг залучених кредитів по області становить 1182066,75 тис. грн. Мінімальна  процентна ставка складає 9,7 %, максимальна – 22%.   

Нагадаємо.