Сергій Чернов: Розвиток в громадах під силу лише тим, хто хоче і вміє працювати

Депутат Харківської обласної ради Сергій Чернов прокоментував рішення суду, який зобов’язав Височанську селищну раду відремонтувати садибу Сковороди у Бабаях.

«Сьогодні активно обговорюють рішення суду, який задовольнив позов обласної прокуратури до Височанської селищної ради щодо неналежного утримання садиби у Бабаях, де жив філософ Григорій Сковорода та написав збірку «Байки Харківські». Чесно кажучи – цілком підтримую!

Ситуація не нова, до цього питання поверталися не один рік, але повірте, якщо не буде на те волі місцевої влади ніщо не зміниться. Кошти виділяли восени, але через спалах коронавірусу вони дійсно були мізерні – один мільйон гривень, лише на консервацію будівлі. Але й ними не змогли скористатися. Гроші повернулися в бюджет.

Очевидно, що коштів і в три мільйони гривень, які з початку планували виділити, якби не пандемія, теж не вистачило б на повний обсяг робіт. Треба було думати про додаткові інвестиції, працювати із туристичними компаніями, бізнесовими структурами…, щоб залучити якомога більше людей. Але я певен, що нічого не робилося тими, хто відповідає за будівництво! Чекають грошей.

Обтяжує ситуацію й те, що у цьому будинку мешкають люди. Як на мене, це абсолютно неправильно. Якщо будівля претендує на статус «музея», її й утримувати треба відповідно. І мені дивно, що це питання досі не спробували вирішити хоча б тому, що люди там перебувають у небезпечних для життя умовах.

Будинок — унікальна пам’ятка історії місцевого значення. До речі, у 2022 році на державному рівні відзначатиметься 300-річчя від дня народження нашого видатного земляка Григорія Сковороди. І я мушу сказати, попереду колосальна робота з реконструкції, але під силу тим, хто хоче і вміє працювати!», – сказав Сергій Чернов і закликав громадськість до обговорення ситуації.

Нагадаємо.