Сергій Чернов взяв участь у засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад

Конгрес місцевих та регіональних влад за участю Володимира Зеленського розглянув питання щодо управління відходами та забезпечення населення питною водою.

Керівник Офісу Глави держави Андрій Єрмак нагадав, що понад рік точиться дискусія навколо законопроекту про управління відходами, і вже давно назріла необхідність уніфікації правил з країнами Європейського Союзу.

Керівник Офісу Глави держави висловився за необхідність ухвалення загальнодержавної програми «Питна вода України» на 2022-2026 роки.

Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов зазначив, що наразі лише 69% населення України має доступ до систем централізованого питного водопостачання та 48% – до централізованого водовідведення.

Крім того, керівник Офісу Президента закликав членів Конгресу попрацювати над пропозиціями щодо міжнародного співробітництва українських міст та регіонів. Для цього в межах роботи Конгресу організовуватимуть ознайомчі поїздки місцевих керівників та обмін досвідом із закордонними колегами.

«Підписаний меморандум між урядовцями і міськими головами, котрий повинен дати можливість зберегти тарифи на теплопостачання на рівні минулого року. Розглянуті питання підготовки до опалювального сезону. Обговорювались і прийняті відповідні рішення по дуже важливим викликам: комплексному управлінню відходами (збір, сортування, переробка, отримання енергії, альтернатива пластику, тощо); стабільному забезпеченню населення якісною водою; навчанню та підвищенню кваліфікації для органів місцевого самоврядування», – прокоментував засідання Президент УАРОР Сергій Чернов.

Нагадаємо.