Поліція Харківщини закликає остерігатися телефонних шахраїв

Майже щодня громадяни продовжують потрапляти на гачок телефонних аферистів.

Підрозділи поліції регулярно отримують повідомлення від ошуканих потерпілих та реєструють кримінальні злочини за фактами шахрайств.

Злодії постійно вдосконалюють схему обману: вигадують правдоподібні життєві випадки та історії, у які вірять люди, та в результаті  заволодівають їх заощадженнями.

Найчастіше зловмисники телефонують абоненту і кажуть про те, що їх родич потрапив у неприємну ситуацію. Аби уникнути проблем із законом, шахраї пропонують перерахувати чималі кошти на названий рахунок. Злодії розраховують на необачність людей, адже в більшості випадків жертви спочатку віддають свої гроші, а тільки потім перевіряють достовірність інформації. Крім того, здебільшого зловмисники телефонують увечері або вночі, коли пильність людини знижена.

Не довіряйте інформації, яку отримуєте від незнайомців по мобільному телефону та завжди перевіряйте її. Навіть якщо незнайомець представляється співробітником певної організації, правоохоронних органів, вашим родичем чи знайомим, – не поспішайте,  особливо якщо мова йде про переказ коштів на мобільний телефон чи будь-яким іншим способом.

Ні в якому разі не повідомляйте особисту  інформацію невідомим особам. У жодному випадку не розголошуйте секретних кодів ваучерів поповнення, даних банківських карток та паспортних даних.

Нагадаємо.