Обласна рада створює майданчики для розвитку громад

Харківська обласна рада ініціює проекти, які сприяють розвитку громад, відповідаючи на актуальні виклики сьогодення.

Начальниця управління з питань місцевого самоврядування, розвитку громад та міжнародних зв’язків виконавчого апарату Харківської обласної ради Олена Кулик розповіла про успішні проєкти, які були реалізовані за ініціативи голови Харківської обласної ради Сергія Чернова.

«Харківщина виступає піонером, апробуючи нові форми роботи, які досі не застосовувалися в Україні. У тому числі, маю на увазі й проєкти, що реалізуються з іноземними партнерами. Переконана, що наш досвід цікавий й для інших регіонів», – говорить начальниця управління з питань місцевого самоврядування.

Серед основних стратегічних напрямків у роботі облради Олена Кулик виділила, підвищення енергоефективності у громадах. Як територіальний координатор європейської ініціативи «Угода Мерів», Харківська обласна рада супроводжує відповідні заходи для тридцять одної громади-підписанта, що взяли на себе зобов’язання із підвищення енергоефективності:

«Регулярно підписанти удосконалюють рівень знань щодо впровадження сталих енергоефективних рішень, беручи участь у низці заходів, як, приміром, Європейський тиждень сталої енергії в Україні, Форум енергоефективного партнерства, тощо».

Поміж оригінальних ініціатив Олена Кулик виділила проєкт «Азимут культурного розвитку», що виконувався за підтримки обласної ради Харківським історичним музеєм ім.Сумцова. За її словами, головною метою було переосмислення місії музеїв у житті громад:

«Знайти сучасні форми діяльності, щоб створити власний бренд і розробити унікальну стратегію розвитку, стимулювати розвиток туристичного потенціалу громад», – розповіла вона підкреслюючи, що «Азимут» став переможцем конкурсу Українського культурного фонду за програмою «Навчання. Обміни. Резиденції. Дебюти».

На переконання Олени Кулик, Харківська обласна рада провадить достатньо активну та різносторонню діяльність, створюючи майданчики тим громадах, які прагнуть інноваційного розвитку.

Нагадаємо.