Сергій Чернов: Якісні медичні послуги – пріоритет для Харківської обласної ради

Відбулось розширене засідання Ради партнерів-бенефіціарів проєкту «Ефективна первинна медицина в громаді».

Презентовано підсумки впровадження проєктів-переможців конкурсу мінігрантів у 2020 році й активності, що заплановані на 2021 рік.

Як підкреслив голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, «Ефективна первинна медицина в громаді» – унікальний для України проєкт Європейського Союзу, який реалізується впродовж двох років на території регіону завдяки ефективному партнерству обласної ради, громадського об’єднання «Агенція змін «Перспектива», спілки «Українсько-Німецька Медична Асоціація» та Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області.

«Якісні медичні послуги у період децентралізації – пріоритет для Харківської обласної ради як представника спільних інтересів територіальних громад регіону. Нам вдалося багато зробити впродовж цього періоду як у підготовці кадрів, вивченні досвіду кращих вітчизняних, закордонних практик організації первинної медичної ланки, так і у вирішенні конкретних практичних питань, зокрема, щодо придбання сучасного медичного устаткування. 7 млн грн додаткових коштів через участь у гранті залучено до територіальних громад Харківщини.

Цей проєкт відкрив перспективи на десятиліття, оскільки значно зміцнена лабораторна база медичних установ на селі, діагностичні можливості закладів, що сприяло покращенню рівня медичних послуг передусім», – наголосив Сергій Чернов.

За словами начальниці управління з питань місцевого самоврядування, розвитку територіальних громад та міжнародних зв’язків виконавчого апарату Харківської обласної ради Олени Кулик:

«Є такі території, в яких завдяки саме проєкту вдалося через впровадження приватної медичної практики зберегти систему медичних установ. У 2019 році ми не очікували високої активності від громад, але отримали 54 заявки. Взагалі за два роки успішно реалізували 25 проєктів, завдяки яким придбано автомобіль, 160 медичних пристроїв й іншого обладнання та 43 діагностичних лабораторних аналізатори», – зазначила Олена Кулик.

У 2021 році розпочнуться нові активності проєкту, серед яких навчання та стажування керівників медичних установ. Зокрема, передбачається серія з семи навчальних онлайн-семінарів з питань управління фінансами й персоналом, а також стажування з метою вивчення досвіду. Усього планується провести близько 20 заходів, у тому числі поширення інформаційних матеріалів для підвищення ефективного обслуговування пацієнтів та адвокаційна компанія щодо організаційної роботи медичних закладів та розробки місцевих програм підтримки медицини.

Довідково. Проєкт реалізується Харківською обласною радою в партнерстві з ГО «Агенція змін «Перспектива», ГС «Українсько-Німецька Медична Асоціація» та Асоціацією органів місцевого самоврядування Харківської області.

Нагадаємо.