Регіональна група стане провайдером енергоефективних проєктів «Угоди мерів»

Така ініціатива належить голові Харківської обласної ради Сергію Чернову.

Начальниця управління з питань місцевого самоврядування, розвитку громад та міжнародних зв’язків виконавчого апарату облради Олена Кулик презентувала учасникам онлайн-діалогу «День відкритих дверей Глобальної угоди мерів» бачення Харківської облради щодо можливості формування проєктних команд на регіональному рівні з метою підтримки локальних громад в енергоефективних проєктах:

«За енергоефективністю майбутнє, тож Харківська обласна рада активно долучається до провідних ініціатив, започаткованих Європейським Союзом й запроваджує власні.

З листопада 2014 року Харківська обласна рада є територіальним координатором ініціативи Європейського Союзу «Угода Мерів» і проводить активну просвітницьку діяльність із залучення громад регіону до цієї провідної ініціативи. З 56 територіальних громад Харківщини – 31 підписанти «Угоди мерів».

Вагомий внесок у енергоефективність громад зроблено в рамках обласного конкурсу розвитку територіальних громад «Разом в майбутнє». За 9 років існування конкурсу впроваджено 946 енергоефективних проєктів та заходів на суму майже 130 млн гривень. Заходи з енергозбереження проведено у 235 медичних установах; 355 – шкільних закладах; 202 – сільські будинки культури», – зазначив голова обласної ради.

«Освітній курс «Енергетичний менеджмент» підготовлений нашим основним партнером з виконання зобов’язань Угоди мерів – Харківським національним університетом міського господарства ім. О.М. Бекетова. За два роки підготували 27 фахівців-енергоменеджерів для громад-підписантів «Угоди мерів», – зауважила Олена Кулик.

Разом з тим вона звернула увагу учасників діалогу на те, що кадрова складова потребує посилення безпосередньо у громадах.

«Вважаємо одним із слабких місць при співпраці з міжнародними фінансовими організаціями – це фахова підготовка проєкту та грамотне адміністрування у відповідності до вимог інвестора», – переконана Олена Кулик.

Тож, начальниця інвестиційного управління Олена Кулик від імені Сергія Чернова запропонувала започаткування пілотного проєкту, в рамках якого об’єднаються зусилля підписантів, фінансові та кадрові ресурси.

«Зі свого боку Харківська обласна рада готова долучитися і пропонуємо провести апробацію такого пілоту на території Харківської області».

Довідково. З 56 територіальних громад Харківщини – 31 підписанти «Угоди мерів».

Нагадаємо.