Експерти підрахували, у скільки українцям обійдеться новорічний стіл

Експерти розповіли, як цього року зміняться ціни на традиційні продукти до новорічного столу українців.

Цього року новорічний стіл, в порівнянні з минулим роком, подешевшає. І, перш за все, внаслідок того, що сьогодні на прилавках в достатку недорогих овочів – основні складові салатів і гарнірів. Втім, у здешевленні економісти бачать тривожні симптоми, пише agronews.ua.

«Товар, може, і хотіли б продати дорожче, але не всі готові дорожче купити. Наприклад, Борщова група подешевшала, у порівнянні з минулим роком, а все тому, що люди стали біднішими. У грудні ціни на овочі теж серйозно не зміняться – хіба що підвищаться на копійки», – прогнозує економіст Олег Пендзин.

Приблизно така ж ситуація і з м’ясом – за рік воно сильно не дорожчало. А, за даними Національної асоціації виробників м’яса і м’ясопродуктів,  курятина навіть подешевшала. Свинина і баранина залишилися в тій же ціні, що і на початку року, підвищилися ціни на телятину, яловичину і ковбасні вироби.

Подальше підвищення цін ближче до Нового року можливе, запевняє голова Асоціації Володимир Попов. Причина – підвищений попит, якого протягом року не було зовсім.

“Українці стали менше їсти м’яса, якщо в 90-ті на душу населення припадало по 72 кілограми, то зараз 32-34 кілограми на рік. Ціни на м’ясні вироби вже захмарні, на ковбаси, зокрема”, – говорить Попов.

Зазначається, що вже сьогодні в середньому, яловичину продають по 150-200 гривень за кілограм, свинину – в межах 150 гривень за кілограм. А ближче до свята, якщо буде попит, цінники можуть додати як мінімум 10%.

Риба і морепродукти, на думку Олега Пендзіна, не мають відчутно подорожчати до Нового року. Але для цього не має дорожчати долар.

Він зазначив, що виникнуть проблеми з червоною ікрою, оскільки у двох найбільших світових регіонах промислу червоної ікри – в Росії та на Алясці – фіксується істотне зниження вилову лососевих, через що делікатес вже дорожчає в опті.

Голова Української плодоовочевої асоціації Федір Рибалко не виключає і подорожчання імпортних фруктів, але тільки в разі зростання курсу долара.

«Багато чого з того, що було на столах минулого року, в цьому не буде. Це стосується дорогих імпортних товарів – екзотичних фруктів, хамонів, салямі. Все буде вітчизняне, що дешевше. Та й алкоголь вже не нарозхват в магазинах. Українці переходять на спиртне власного виробництва – на самогон, наливки. А традиційне вітчизняне шампанське як коштувало в межах 100 гривень минулого року, так і в цьому буде коштувати», – резюмує Олег Пендзин.

«Якщо раніше приготоване на Новий Рік доїдали 4-5 січня, в цьому році банкет явно буде скромніше», – переконані експерти.

Нагадаємо.