Харківщина підготувала 27 енергоменеджерів для громад

У 2019 році за ініціативи голови Харківської обласної ради VII скликання Сергія Чернова на Харківщині було запроваджено підготовку енергоменеджерів за кошти обласного бюджету.

Підготовку проходили представники громад, які є підписантами Угоди мерів. Наразі для територіальних громад підготовлено 27 енергоменеджерів.

Навчальні курси були підготовлені науковцями Харківського національного університету міського господарства. А цьогоріч за підтримки Європейського Союзу в цьому навчальному закладі створено енергетичний хаб.

У проєкті «Разом у майбутнє» за 9 років, які вже конкурс існує, майже 1000 проєктів – це саме енергоефективні заходи. З наступного року планувалось розширити конкурс і запровадити конкурс проєктів місцевого та регіонального розвитку, де буде дві категорії учасників.

Перша категорія – громади в рамках співробітництва територіальних громад, які разом будуть готувати проєкти на вирішення спільних проблем, що самотужки не можуть вирішити. Ці проєкти будуть загальним обсягом до 2 млн грн, співфінансування 50% з обласного бюджету.

Друга категорія учасників – це громадські ініціативи, спрямовані на поліпшення життя і якості населення в територіальних громадах.

Довідково. «Разом в майбутнє» – обласний конкурс розвитку територіальних громад, запроваджений у 2009 році за ініціативи голови Харківської обласної ради Сергія Чернова.

Нагадаємо.