Сергій Чернов зустрівся з делегацією Азербайджанської Республіки

Очільник обласної ради провів зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Азербайджанської Республіки в Україні Ельмірою Ахундовою, Почесним консулом Азербайджанської Республіки у м.Харків Афганом Салмановим.

Традиційно, спілкуючись із представниками дипломатичних місій, Сергій Чернов привітав від депутатів облради гостей на Слобожанській землі та охарактеризував двосторонні взаємини Харківщини з Азербайджанською Республікою, говорили про можливості розширення співпраці:

«Промисловість Харківського регіону – аерокосмічна галузь, харчова, машинобудівна сільськогосподарська мають значні потужності, а якість їх продукції відома не лише на Україні, а й в усіх країнах світу. Наш регіон зацікавлений у розширенні транскордонного співробітництва.

Констатуємо зростання обсягу товарообігу між Харківщиною і Азербайджанською Республікою: у 2019-му, порівняно з 2017-2018 роками, товарообіг збільшився на 8%; за перше півріччя 2020 року маємо додаткову динаміку – плюс 30%».

За словами Сергія Чернова, «зміни, які сьогодні відбуваються в системі адміністративно-територіального устрою всієї країни та нашого регіону, обумовлюють оптимізацію районів, зокрема, в області з 27 їх кількість зменшується до 7, утворюються 56 об’єднаних територіальних громад, які виходять на прямі бюджетні стосунки. Це однозначно сприятиме економічному зростанню регіону та розвитку багатогалузевого співробітництва між нашими країнами».

Надзвичайний і Повноважний Посол Азербайджанської Республіки в Україні Ельміра Ахундова підтримала пропозицію очільника Харківської облради розширювати взаємодію між країнами, впроваджуючи міжрегіональну співпрацю:

«Я багато чула про конструктивну діяльність Харківської обласної ради. Почесний консул поінформував мене про вашу зацікавленість щодо участі у проєктах міжнародного співробітництва. Переконана, що усі трансформації у вашій країні, сприятимуть укріпленню конструктивного діалогу між Україною та Азербайджаном».

Голова обласної ради запевнив, що органи місцевого самоврядування регіону у межах власних повноважень сприятимуть розвитку як економічного, торговельного співробітництва, так і у галузі культури, науки й освіти.

Нагадаємо.