Останні новини

Сергій Чернов проаналізував темпи безробіття на Харківщині

Депутат Харківської обласної ради Сергій Чернов навів статистичні дані щодо працевлаштування та рівня зарплат в різних галузях.

«Протягом минулого року майже в усіх сферах економічної діяльності було скорочено кількість штатних працівників.

За даними обласного центру зайнятості, у січні-жовтні 2021 року роботодавці надали на 23% менше вакансій, ніж за аналогічний період минулого року.

Вакантні місця скоротилися у всіх сферах економіки, у тому числі у добувній промисловості — на 41%, у сфері інформації та телекомунікації — на 39%, у професійній, науковій та технічній діяльності — на 36%.

Треба сказати, що в трьох галузях було збільшено кількість працівників. Найбільше – стало освітян. Так, з початку року (січень, 2021 р.) чисельність працівників навчальних закладів становила 86255 співробітників, у грудні ця цифра становила вже 94446 освітян. На 8191 людину більше! Це цікава інформація, враховуючи зменшення кількість шкіл та об’єднання вищих навчальних закладів, які відбувались протягом року.

Зокрема, у 2021 році на Харківщині закрили 15 шкіл, ще у 10 понизили освітній ступінь. У 2022 році планують закрити 12 шкіл з малою чисельністю учнів. На скільки мені відомо, кількість учителів в області не була скорочена, тому що в умовах оптимізації мають створюватись робочі місця для педагогічних працівників в ті навчальні заклади, куди переходять діти. І те, що освітян побільшало в регіоні – я можу тільки щиро порадіти за них, за учнів і студентів.

У будівництві, у грудні налічувалось 17892 працевлаштованих особи, у грудні 2021 року – вже 18531 оформлена людина.

Працівників харчової промисловості теж трохи побільшало, з 3926 – у січні, до 4282 у грудні. Треба сказати, що саме в галузях тимчасового розміщення й організації харчування, а також у сфері будівництва найчастіше протягом року відбувались перевірки щодо наявності офіційно не працевлаштованих співробітників. Думаю, що саме це суттєво вплинуло на збільшення персоналу.

Варто зазначити, що за місяць найбільша середня заплата була у працівників сфери інформації та телекомунікацій, зокрема у грудні 2021 року – 41377 грн. Найменше заробляли працівники харчової промисловості – 8456. Такі дані наводить ГУ статистики у Харківській області», – написав на своїй сторінці в Фейсбук Сергій Чернов.

Нагадаємо.