У чотирьох районах Харківщини проведено моніторинг втілення обласних мініпроєктів

За пропозицією голови Харківської обласної ради Сергія Чернова, враховуючи низку факторів, що впливають на вчасність співфінансування, запроваджено моніторинг реалізації проєктів-переможців обласного конкурсу розвитку територіальних громад «Разом в майбутнє».

Відповідно до Плану проведення конкурсу, фахівці управління з питань місцевого самоврядування, розвитку громад та міжнародних зв’язків облради виїжджають до громад. Вже проаналізували стан впровадження проектів у Дергачівському, Богодухівському, Сахновщинському та Первомайському районах і місті Первомайський.

Перші моніторинги проведено у Дергачівському та Богодухівському районах.

Цьогоріч у Дергачівському районі реалізовується 8 проєктів, серед них створення мультипростору творчого розвитку у дитячому садку, облаштування ігрової кімнати у навчальному закладі, ремонт харчоблоку шкільної їдальні, оновлення сцени будинку культури, встановлення спортивного майданчика.

Загальна сума проєктів району складає 2,4 млн грн, у тому числі співфінансування з обласного бюджету 1,2 млн грн.

За усіма проєктами вже оприлюднені оголошення на платформі «Прозоро» та розпочато тендерні процедури щодо закупівлі та встановлення спортивного майданчика та комп’ютерної техніки, монтажу обладнання сцени та капітального ремонту приміщень.

У Богодухівському районі цьогоріч перемогли 9 проєктів, спрямовані на розвиток спортивної інфраструктури, облаштування прибудинкових територій, ремонтні роботи в навчальних та дошкільних закладах тощо.

Результати моніторингу показали, що за 6 проєктами з 9, загальна сума яких складає 2,4 млн грн, в тому числі співфінансування с обласного 1,2 млн грн, не виконуються терміни реалізації заходів, визначені у проєктних заявках, лише ведеться підготовка документації для участі в електронній системі закупівель та частково готуються прямі договори на придбання матеріалів і послуг.

У Сахновщинському районі реалізується 4 проєкти, на загальну суму 1 млн грн, у тому числі 526 тис грн  – кошти  обласного бюджету. Передбачено встановлення спортивних вуличних тренажерів, ремонти у школах та роботи на водонапірних вежах.

Зокрема реалізація мініпроєкту зі втановлення водонапірних веж на території Багаточернещинської селищної ради знаходиться в активній фазі і вже оголошено тендер. По іншим терміни реалізації зазначені в проєктних заявках не виконуються.

За двома проектами Первомайського району, що реалізуються  в рамках співробітництва територіальних громад, підготовлено необхідні документи для проведення тендерної процедури на придбання медичного обладнання та рециклера асфальтобетону на причеп-платформі.

Також проведено моніторинг проєктів у місті  Первомайський. Загальна сума 7 проєктів-переможців складає 2 млн грн,  утому числі співфінансування з обласного бюджету  – 1 млн грн.

Довідково. Переможцями обласного конкурсу мініпроєктів розвитку територіальних громад «Разом в майбутнє» у 2020 році визначено 266 проєктів.

Нагадаємо.