Сергій Чернов: Якщо районні ради не будуть обрані, інститут народовладдя на районному рівні буде втрачено

На думку Президента Української асоціації районних та обласних рад, голови Харківської обласної ради Сергія Чернова, непроведення виборів до субрегіональної гілки самоврядування матиме серйозні наслідки для країни.

«Немає підстав не проводити вибори до районних рад, адже це право громадян, яке чітко й недвозначно закріплене у Конституції України. Якщо районні ради не будуть обрані, інститут народовладдя на районному рівні буде втрачено.

Основний Закон закріплює за районними радами низку повноважень. Районні ради не тільки управляють спільним майном територіальних громад, вони є його власником, а також засновником значної кількості комунальних підприємств. І якщо останні будуть ліквідовані, то хто буде надавати послуги

Найгірше, наголошує Сергій Чернов, це те, що на більше, ніж половині території країни досі не створювались об’єднані громади. Не пройдено шлях згуртування ОТГ, люди не збиралися, не обговорювали різні позиції, не долали разом перешкоди.

Сергій Чернов висловив сподівання, що до кінця тижня, до 15 серпня ЦВК все ж дослухається до голосу місцевого самоврядування і, відповідно до чинної Конституції, призначить вибори до райрад.

Довідково. 8 серпня ЦВК призначила на неділю, 25 жовтня 2020 року перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів. Водначас Комісія не призначила вибори депутатів до районних рад.

Нагадаємо.