Сергій Чернов: Політика як покликання і професія

Депутат Харківської обласної ради, Президент УАРОР Сергій Чернов поділився своїм враженням від недавнього інтерв’ю у прес-клубі.

«Під час інтерв’ю у Харківському пресклубі у мене запитали: «Політика – це дійсно суцільний бруд та підлість?» Я відповів на запитання, але думав над цим і після завершення ефіру.

Що відповів? – Однозначно – Так!

В очах більшості людей політика – це щось брудне, а сам політик – безчесний демагог, який вміє тільки брехати і обіцяти, прагне дорватися влади аби почати красти.

На жаль у суспільстві саме таке переконання і живе. Що ж з сталося і чому все так?

У будь-якої людини, яка йде у політику існує два іспити: грошима і владою. Одна людина розуміє владу, як інструмент для самореалізації та для досягнення амбітних цілей командою, яку привела з собою. Інша – може не втриматись від спокус, тоді її кар’єра приречена на популізм, а сама людина, як політик, ніколи не реалізується.

Особисто я – дуже чутливий щодо підлості, брехні та щодо наявності професіоналізму у людини.

Я ненавиджу людей, які з різних причин не працюють над собою, не розвиваються професійно, які заспокоюються на тому, що виконують монотонну роботу навіть без бажання щось вдосконалити. В такому випадку ініціатива йде від керівництва, а мало б бути навпаки.

Розумієте, яким би не був геніальним той чи інший проєкт, його реалізовуватимуть люди. І успіх залежатиме як раз від того, наскільки ці люди професійні і налаштовані на успішну перспективу.

Будь-який керівник має вміти підібрати правильну команду. Як на мене важливо, щоб у людей були, наприклад, різні точки зору. Це створює певну внутрішню конкуренцію. А керівнику треба знати сильні і слабкі сторони усіх своїх підлеглих, розуміти де і кого треба підтримати або переспрямувати, щоб уникнути конфліктів всередині. А це вже мистецтво управління, яке приходить лише з роками та з досвідом.

Є люди для яких політика – не лише професія, це справа всього життя. Але якщо ми прагнемо до змін – потрібно переглянути своє ставлення і до політики і до політиків. Максимально критичними бути до тих, хто претендує на владу.

Спочатку думати, а потім обирати, але не емоціями чи особистим ставленням, а розумом і здоровим глуздом», – поділився Сергій Чернов.

Нагадаємо.