Сергій Чернов: Одним з головних викликів для України залишається боротьба з корупцією

Депутат Харківської обласної ради Сергій Чернов на своїй сторінці в Фейсбук навів підсумки соціологічного дослідження «Стан корупції в Україні: Сприйняття і досвід».

Дані дослідження 2021 року свідчать про те, що корупція стала проблемою номер один для країни. Корупція опинилася на першому місці серед найбільш серйозних проблем таких як «висока вартість життя та низькі зарплати» та «військовий конфлікт в Донецькій та Луганській областях».

Вісім із десяти респондентів на загальнонаціональному рівні вважають, що корупція «дуже поширена» або «поширена», і в п’яти східних областях ситуація подібна. Респонденти у Харківській області більш оптимістичні щодо масштабу корупції – «дуже поширеною» або «поширеною» корупцію вважають сім із десяти респондентів.

Українці загалом та зокрема жителі п’яти східних областей покладають найбільшу відповідальність за боротьбу з корупцією на Президента і його Адміністрацію та Верховну Раду.

При цьому, респонденти з п’яти областей макрорегіону були загалом скептичні щодо антикорупційних зусиль з боку державних органів. Жителі Дніпропетровської (53,8%), Запорізької (46,6%), Луганської (35,0%) та Харківської (48,7%) областей вважають державні органи «зовсім неефективними» (1 бал).

Аналогічно із середніми показниками по Україні, респонденти з п’яти східних областей вважають, що невідворотність покарання за корупційні дії є ключовим фактором боротьби з корупцією.

Також, експерти зазначають, що найбільш очевидним застереженням дослідження є те, що пандемія коронавірусної хвороби та її обмеження вплинули на сприйняття громадянами корупції та їх реальний досвід щодо неї.

«Це величезний і дуже корисний обсяг даних, який дозволяє органам державної влади, та представникам громадянського суспільства проаналізувати ситуацію в країні стосовно уявлення та досвіду українців щодо корупції в повсякденному житті. Правильні висновки треба робити своєчасно», – переконаний Сергій Чернов.

Довідково. Соціологічне опитування «Стан корупції в Україні: сприйняття і досвід» є унікальним багаторічним дослідженням сприйняття корупції громадянами України та їхнього реального досвіду. Це дослідження проводилось у 2007, 2009, 2011, 2015, 2018 та 2021 роках з вибіркою у понад 10,000 респондентів щороку, що дозволяє порівнювати дані на рівні областей.

Нагадаємо.