Відбувся спільний семінар Euronest-CORLEAP 2021 на тему: «Зелені регіони та міста в стійкій економіці Східного партнерства».
В ході діалогу виступили:
- Торфінн Стайнфорт, Інститут європейської екологічної політики низьковуглецевої програми кругової економіки;
- Костянтин Койокару, співголова CORLEAP, віце-президент Конгресу місцевих органів влади Молдови (CALM); Мер міста Едінет (Республіка Молдова);
- Ката Тютто (HU/PES), член Координаційної ради та CORLEAP, доповідач ENVE з питань циркулярної економіки, поводження з відходами та боротьби з енергетичною бідністю та інші.
Також, у заході взяв участь президент УАРОР Сергій Чернов.
«Планується реалізація пілотних проєктів в країнах Східного партнерства по впровадженню екоінновацій, стратегічної оцінки та плануванню.
Запропоновані нові інструменти для отримання фінансування з метою реалізації розроблених проєктів.
Стратегічне завдання: зниження до 2030 року викидів парникового газу на 55 відсотків. Але і цього не достатньо для повної нормалізації екологічної ситуації (зміни клімату, повені, засухи, стихії, тощо)», – говорить Сергій Чернов.
78 відсотків енергії світу споживається в містах, відповідно понад 60 відсотків викидів приходиться також на міста. У світі в містах проживає біля 74% населення. Повинен бути вибудований системний підхід включаючий вертикальне планування, консультації національного, регіонального, субрегіонального та місцевого рівнів.
«В суспільстві не достатньо дискусії, а інколи вона просто відсутня, з екологічних питань. «Енергетичний перехід» повинен охопити усіх. Треба знаходити механізми оплати за проєкти тих, хто їх не в змозі оплатити самостійно.
Наукове обґрунтування, навчання, інформування населення є головною обов’язковою складовою цього процесу. З урахуванням росту цін на енергоносії, дефіциту генеруючих потужностей саме нові технології можуть надати зовсім інші можливості для гідних умов життя», – прокоментував Сергій Чернов.
Нагадаємо.