Сергій Чернов: Карантинні заходи спонукають до розвитку внутрішньорегіонального туризму

Відбулась нарада з питань розвитку сільського (зеленого) туризму в громадах області.

Голова обласної ради Сергій Чернов наголосив на важливості сприяння розвитку туристичної галузі регіону, адже це у підсумку забезпечить приток інвестицій та створення нових робочих місць і, безумовно популяризуватиме наш регіон.

«Харківщина має винятковий туристичний потенціал. На території області налічується 784 об’єкти культурної спадщини, 235 з них розташовані у сільській місцевості. Досвід Європейських країн свідчить, що зелений, гастрономічний та подієвий туризм стимулюють підприємництво у сільській місцевості зокрема. На внутрішньорегіональний туризм у Європі припадає дві третини туристичних поїздок,а кожне 11 робоче місце створене у цій галузі. Як результат – розвиток інфраструктури, збільшення надходжень до місцевих бюджетів», – зауважив Сергій Чернов.

Учасники наради підкреслювали, що актуальним сьогодні вбачається використання туристичного потенціалу громад Харківської області. В умовах карантинних заходів, коли можливість подорожувати за кордон обмежена, необхідно дати поштовх розвитку внутрішнього туризму.

«В партнерстві з громадською організацією «Культурні ініціативи» розпочато мініпроєкт «Запровадження туризму на сільських територіях, як підґрунтя розширення можливостей жіночого лідерства», у межах проєкту «Центр гендерної культури як платформа для розширення прав і можливостей жінок та молоді», що фінансується Європейським Союзом», – повідомила директорка Харківського організаційно-методичний центру туризму Валентина Холодок.

На нараді йшлося про важливість комунікації між громадами, формування інфраструктури навколо історико-культурних пам’яток та доступність їх для людей з особливими потребами.

Валентина Холодок розповіла, що в регіоні діє «Відкрита долоня» – проєкт, в рамках якого проводяться безкоштовні екскурсії для людей з обмеженими можливостями за 10 маршрутами.

Сергій Чернов зазначив, що підготовка інфраструктурних проєктів має обов’язково містити соціальну складову, а також враховувати потреби людей з обмеженими можливостями.

«Цей принцип має міститися в програмах розвитку регіону, не тільки соціального та економічного спрямування, а й культури, освіти і неодмінно розвитку місцевого самоврядування. Заклавши таку соціальну складову, виділивши на це кошти, хоча б спочатку і невеликі, ми таким чином покажемо приклад і отримаємо необхідний досвід, який буде застосований і в проєктах розвитку зеленого туризму, а також буде цікавий нашим партнерам, які спеціалізуються на цій темі. Тим паче, вони будуть розуміти, що якийсь обсяг коштів вкладуть вони, іншу частину – місцеві бюджети, а, поєднавши ці ресурси, отримаємо гідний результат».

Нагадаємо.