У Нововодолазькому медичному центрі з’явилось нове діагностичне обладнання

Це стало можливим в тому числі завдяки грантовим коштам проєкту «Ефективна первинна медицина в громаді».

За словами директорки Центру первинної медико-санітарної допомоги Нововодолазької селищної ради Людмила Мороз, «центр обслуговує понад 16 тис. мешканців громади. Але матеріально-технічне забезпечення 3 амбулаторій та 5 фельдшерських пунктів потребувало оновлення. Завдяки грантовим коштам ми придбали 3 ваги медичні з ростоміром, 5 експрес-аналізаторів для виявлення глюкози та холестерину, аналізатори сечі і крові, портативний індикатор внутрішньоочного тиску. Це дає можливість пацієнтам проходити обстеження на місці та оперативно отримувати результати, не звертаючись до приватних лабораторій чи медичних закладів вторинної ланки».

За словами Людмили Мороз, протягом дня в центрі проводять 25 -30 аналізів крові та до 20 аналізів сечі, які привозять з віддалених територій громади.

«Завдяки вчасній, якісній діагностиці більшість хвороб можна буде виявити ще на ранніх стадіях, що значно підвищить ефективність лікування мешканців громади», – підкреслила лікарка.

«В межах фінансування, яке було виділено Європейським Союзом, реалізовані в повному обсязі всі поставлені завдання. Була проведена велика кількість семінарів, навчань, конкурс міні-грантів. Наразі вже приступили до впровадження заходів другого етапу проєкту», – зазначив голова Харківської обласної ради Сергій Чернов.

«Задоволений першим етапом реалізації цього проєкту на Харківщині. Темпи збавляти не будемо. Поставлені завдання на наступний рік, на нас чекає багато роботи. У тому числі, проведення конкурсу мінігрантів для лікарів у сільській місцевості в наданні медичних послуг, міжнародні навчальні поїздки з обміну досвідом», – сказав очільник обласної ради

Довідково. Конкурс міні-грантів є частиною проекту «Ефективна первинна медицина в громаді», який реалізується в рамках програми ЄС «Підтримка громадянського суспільства, місцевих влад та прав людини в Україні» та фінансується Європейським Союзом. 

Проект реалізується Харківською обласною радою в партнерстві з Асоціацією органів місцевого самоврядування Харківської області, ГО «Агенція змін «Перспектива» та ГС «Українсько-німецька медична асоціація».

Нагадаємо.