Сергій Чернов: Для подолання безробіття необхідні нові стимулюючі програми зайнятості

Депутат Харківської обласної ради, Президент УАРОР Сергій Чернов, відповідаючи на запитання журналістів, проаналізував показники з безробіття та темпи створення нових робочих місць.

“Тільки за офіційними даними, на фоні епідемії коронавірусу в Україні з 8,5% до 10 % зріс рівень безробіття, що спровокувало падіння реальних доходів українців.

За відомостями щорічного звіту Центру Разумкова «Україна 2020-2021: невиправдані очікування, неочікувані виклики», чисельність безробітного населення становила 1,6 млн. осіб. Зокрема, 17% робочої сили перебували у стані прихованого безробіття.

Також карантин вихідного дня, який діяв в Україні в листопаді, спровокував другий пік зростання безробіття — було зареєстровано 361 тис. безробітних, а станом на початок грудня 2020 року – 420 тис.

В середньому по Україні на одне вільне робоче місце претендувало шість безробітних (на 1 листопада 2019 року було три особи). Станом на 1 листопада 2020 року, кількість вакансій, заявлених роботодавцями, становила 68 тис. одиниць, що на 34% менше, ніж на відповідну дату попереднього року.

Наслідками стали зниження ділової активності, заробітної плати і зростання безробіття.

За даними Мінсоцполітики, в Україні за 2020 рік були припинені трудові відносини з 4,06 млн осіб.

Щодо Харківської області, кількість безробітних зросла майже удвічі. У сільській місцевості карантин не так вплинув на скорочення працівників, як у місті. Значною мірою постраждав малий бізнес.

За статистичними показниками, кількість зайнятого населення у віці 15–70 років становила 1 млн 208 тис. осіб. Кількість безробітного населення у віці 15–70 років склала по 79,6 тис. осіб.

За даними обласного центру зайнятості, пропозиції на ринку праці у Харкові зменшилися майже вдвічі. Актуальними залишаються спеціальності фармацевтів, провізорів, продавців, медсестер та робітничі професії.

Роботодавці заявляють все менше вакансій, через власні економічні складнощі, малі закриваються, великі не так стабільно працюють, як до пандемії.

Коронакриза посилила дефіцит робочих місць. Для подолання безробіття необхідно запускати нові стимулюючі програми зайнятості і якомога раніше. Особливо цінною є державна підтримка громадян, які опинилися на територіях «червоних» зон і вимушені були призупинити свою професійну діяльність. Наразі цим підприємцям передбачена компенсація.

Важливо, щоб в цих випадках миттєвою була реакція громад, районів, областей! Адже вже зараз треба закладати фундамент для найшвидшого відновлення після подолання пандемії”.

Нагадаємо.