Сергій Чернов: Об’єднуючи зусилля ми зможемо змінити наші регіони, села, міста і в цілому нашу Україну

Президент Української асоціації районних та обласних рад Сергій Чернов взяв участь у Круглому столі «Правовий статус асоціацій органів місцевого самоврядування: Проблеми та перспективи».

Сергій Чернов у своїй промові розповів про ключові аспекти роботи Асоціації, про її цілі та значення.

«Наша Асоціація – ровесниця Незалежності України. Їй рівно 30 років.

Сьогодні ми бачимо своєю метою – сприяти покращенню життя людей кожної територіальної громади України.

Ми аполітична, дуже динамічна та конструктивна команда. Наші пріоритети – це потужна, ефективна регіональна політика і ефективне в своїх регіонах місцеве самоврядування», – сказав Сергій Чернов.

«Звичайно, ми зацікавлені у скорішому завершенні реформи децентралізації. Важливо найшвидше доопрацювати і внести зміни до Конституції України в частині децентралізації, які дадуть можливість провести другий етап реформи, що торкнеться регіонального і субрегіонального рівнів.

В обласних і в районних радах будуть створені виконавчі комітети. Інститут префектури відповідатиме тим завдання, які будуть ставити Президент і Уряд України.

Хотів би зазначити, що ми є провідниками європейської політики і прагнемо того, аби Україна якомога скоріше стала повноцінною частиною європейської родини. У нас дуже плідні стосунки з Конгресом місцевих і регіональних влад Ради Європи, з Конференцією ЄС «Східне партнерство» CORLEAP, з міжнародними організаціями органів місцевого самоврядування. Їхні кращі практики і досвід ми втілюємо на теренах наших регіонів.

Ми активно співпрацюємо з наукою, зокрема, з Національною академією правових наук, підтримуємо комунікації з Верховною Радою України, з Офісом Президента та Кабінетом міністрів.

Ми хочемо бути рівними гравцями в запровадженні реформи, яку ми розпочали 2014 року.

Об’єднуючи наші зусилля ми зможемо змінити наші регіони, села, міста і в цілому нашу Україну»,підкреслив Сергій Чернов.

Нагадаємо.