Сергій Чернов: Систему відшкодування втрат за наслідками війни можна зробити ефективнішою

Профільний Штаб Координаційного центру Української асоціації районних та обласних рад з питань тероборони напрацював зміни до законодавства, що можуть пришвидшити оцінку втрат й відповідно відшкодування спричинених війною.

Про це зазначив Сергій Чернов, Президент УАРОР, Керівник Координаційного центру УАРОР з питань тероборони на міжнародній науково-практичній конференції НЮУ ім.Я.Мудрого, ННЦ ім.М.Бакаріуса, ХНДЕКЦ МВС України.

«Вважаємо за необхідне запропонувати внесення змін до нормативно-правової бази України, що дозволить забезпечити чіткий та прозорий алгоритм роботи, а також пришвидшить процес проведення обстеження постраждалої нерухомості та підготовки документів для подальшої компенсації», — сказав Сергій Чернов.

Як наголосив Президент УАРОР, змінами у нормативно-правовій базі можна досягти таких головних результатів:

  • скоротити строки технічного обстеження пошкодженого майна;
  • спростити алгоритм проведення обстежень та дозволити власникам пошкодженої нерухомості самостійно проводити натурне обстеження і фіксацію пошкоджень за затвердженим алгоритмом і забезпечити можливість самостійної подачі документів на отримання компенсації.

Усі деталізовані пропозиції були включені до Резолюції заходу.

Довідково. Штаб з процесуальної діяльності у сфері відшкодування збитків завданих територіальним громадам при Координаційному центрі УАРОР з питань територіальної оборони утворений 19 квітня. Штаб створений з метою сприяння в координації забезпечення всебічного, повного та гарантованого документування злочинів вчинених російськими військами на території громад, районів та областей України.

Нагадаємо.