Сергій Чернов: Громади Харківщини втратять 2,7 мільярда гривень через пандемію

Загалом втрати місцевих бюджетів в Україні сягнуть 55,5 мільярдів гривень. 

Прийнятий «антикоронавірусний» закон № 540-IX, відчутно вплине на невиконання доходної частини місцевих бюджетів та їх розбалансування.

Нагадаємо, закон передбачає податкові пільги для бізнесу, зокрема звільнення від земельної плати і податку на майно.

За прогнозами Президента Української асоціації районних та обласних рад, голови Харківської обласної ради Сергія Чернова, орієнтовно від наданих пільг плати на землі, податку на майно та податку на доходи фізичних осіб, місцеві бюджети всіх рівнів недоотримають близько 55,5 мільярда гривень (75 %), ще 18,5 мільярда гривень сягнуть втрати Державного бюджету. Тобто разом по Україні бюджети недоотримають понад 74 мільярди гривень.

«Якщо говорити про втрати зведеного бюджету Харківської області, то вони перевищать 2,7 мільярда гривень. У тому числі втрати за плату на землю складуть близько 195 мільйонів гривень, за майно – 38 мільйонів гривень, податок на доходи фізичних осіб – близько 2,5 мільярда гривень», – розповів Сергій Чернов.

За його словами, втрати торкнуться й обласного бюджету Харківщини, однією з основних статей доходу якого є податок на доходи фізичних осіб.

«Ми прогнозуємо, що обласний бюджет недоотримає цьогоріч понад 487 мільйонів гривень», – додав голова облради.

За його словам, зараз неможливо порахувати недоотримання інших статей надходжень, таких як плата за оренду комунального майна, податку на прибуток підприємств комунальної власності та комерційних підприємств.

«Обсяг цих втрат ми відчуємо на собі за результатами першого півріччя. Єдине можу сказати, що вони будуть та змусять нас переглядати фінансування затверджених обласною радою программ», – зазначив Сергій Чернов.

Голова обласної ради говорить, що світова пандемія вплине й на інші глобальні речі, зокрема наша країна перейде на зовсім іншу форму розвитку.

«Період затяжної депресії показав, що ефективніше функціонують системи державно-приватного та комунального-приватного партнерства, програми солідарної участі в досягненні визначеної мети, реалізації економічно-виправданої політики. Ми на порозі того, що свобода переміщення капіталу, товарів та послуг, робочої сили буде змінена до жорсткої конкуренції технологій», – зауважує Сергій Чернов.

На його думку, прийняті рішення багатьох країн світу за останній час свідчать про те, що свобода робочої сили буде обмежена. Своєю чергою це стимулюватиме реакцію регіональних та національних кластерів для забезпечення якісною продукцією внутрішнього ринку.

«Економічний прагматизм буде головною відповіддю на посткарантинну економічну кризу в Україні. Політичний егоїзм необхідно терміново замінити на політичний діалог усіх рівнів влади», – додав очільник облради.

За матеріалами: Харківська обласна рада

Нагадаємо.