Міні-проєкти з наступного року трансформуються в обласні проєкти місцевого та регіонального розвитку

Відбулося засідання Конкурсного комітету обласного конкурсу мініпроєктів розвитку територіальних громад «Разом в майбутнє».

На засіданні розглянули стан реалізації проєктів-переможців, згідно з даними оперативного моніторингу, та зміну формату його проведення у 2021 році.

Провів захід очільник Конкурсного комітету, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов.

У поточному році в регіоні реалізовується 264 проєкти на загальну суму 73 млн гривень, в тому числі співфінансування з обласного бюджету – 36,2 млн гривень. Обласну субвенцію територіальні громади отримали 30 червня поточного року. Разом з тим, не усі громади виконали взяті на себе зобов’язання.

За інформацією органів місцевого самоврядування щодо використання коштів субвенції з обласного бюджету на співфінансування проєктів-переможців станом на 1 вересня цього року за 243 проєктами (92% від загальної кількості) проведені касові видатки в сумі 37,7 млн гривень, в тому числі за рахунок субвенції з обласного бюджету 19,3 млн гривень (53% від загального обсягу субвенції). Щодо 21 проєкту касові видатки не проводились.

Також на засіданні йшлося про перерозподіл у рамках проєктів, що реалізуються, коштів, які з’явились у результаті економії завдяки проведенню тендерних процедур через систему «Прозоро».

За словами голови Харківської обласної ради Сергія Чернова, за час існування конкурсу «Разом в майбутнє», якій діє в області з 2009 року, на Харківщині реалізовано понад дві тисячі мініпроєктів, які сприяли територіальному розвитку та реалізації ініціатив громад.

«Об’єднані територіальні громади невдовзі переходять на прямі бюджетні відносини з державою, запроваджуються бюджети участі. Конкурс варто масштабувати і перевести фокус із мініпроєктів на проєкти сприяння сталому соціально-економічному розвитку на місцевому та регіональному рівнях шляхом активізації співробітництва територіальних громад та громадських ініціатив, зробивши акцент на відповідність меті Стратегії розвитку Харківської області на 2021-2027 роки передусім. Маємо змінити філософію конкурсу та працювати виключно на перспективу», – наголосив голова Харківської обласної ради Сергій Чернов.

Основні зміни до Положення про порядок проведення обласного конкурсу «Разом в майбутнє» депутати розглянуть на пленарному засіданні чергової сесії обласної ради. Зокрема передбачається збільшення співфінансування проєктів, зміна умов співфінансування та розширення кола категорії учасників.

Нагадаємо.