Сергій Чернов: Ми приречені знайти дієвий механізм соцзахисту, лікування й реабілітації ветеранів війни

Набирає обертів пілотний проєкт з розбудови в Україні інституту помічника ветерана.

Так називатимуть фахівців у громадах, які надаватимуть професійний сервіс для демобілізованих військових, захисників та захисниць, які повертатимуться з військової служби, фронту в цивільне життя.

За словами Президента Української асоціації районних та обласних рад Сергія Чернова, в установі підтримують ініціативу Мінветеранів з розбудови офісів помічників ветеранів, уклавши з відомством меморандум про співпрацю.

Зокрема зауважують, що успішна інтеграція захисників та захисниць у цивільне життя є одним з найголовніших викликів суспільству. І профільне відомство самотужки не впорається з ним повноцінно. Тут мають об’єднатися як центральна влада, місцеве самоврядування всіх рівнів, так і громадські організації й небайдужі люди.

«Ситуація на землі підкаже, кого краще підбирати у корпус помічників ветерана. Не кожен готовий на роботу, що вимагає чималого терпіння, співчуття, розуміння специфіки, в якій перебувають ветеран та його родина, і навіть мудрості. На рівні громад слід визначити всі плюси й мінуси ініціативи Мінветеранів на етапі експерименту. Це наше спільне завдання і вчитися нема в кого, бо, попри світову практику, у нас унікальна з огляду на масштаби ситуація. Ми приречені знайти дієвий механізм соцзахисту, лікування й реабілітації нашого воїнства, його працевлаштування, повернення у соціум та трудові колективи», — наголошує президент Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Українська асоціація районних та обласних рад» Сергій Чернов.

Також, Президент УАРОР зазначив, що окремі громади, особливо в селах, не зможуть самотужки організувати ветеранський офіс не стільки через брак фінансових ресурсів, скільки через брак відповідних фахівців. Тут, на думку Сергія Чернова, доречним є об’єднання зусиль на районному рівні, залучивши можливості закону про співробітництво ОТГ та потенціал місцевого депутатського корпусу й військових адміністрацій. Пан Сергій також висловив впевненість, що конструктивну роль може відіграти фокусування саме на інтеграції ветеранів через працевлаштування й загалом різні форми зайнятості.

Довідково. Зараз у Вінницькій, Дніпропетровській, Миколаївській і Львівській областях запустили пілотний проєкт сервісу «Помічник ветерана». Наразі проєкт — експеримент, але новація, запропонована ним — сервісні офіси у справах ветеранів як осередки діяльності згаданих помічників та «місця сили» ветеранських спільнот — може з’явитися практично повсюдно за результатами «пілоту». У найближчі пів року модель системи помічників ветеранів, над якою працює Мінветеранів разом із партнерами, має набути чітких контурів. Наразі ж ініціатива пройде перевірку практикою.

Джерело: Рубрика

Нагадаємо.