Останні новини

Сергій Чернов: Нова редакція закону «Про місцеве самоврядування» має бути виписана якомога простіше

Президент Української асоціації районних та обласних рад, очільник облради Сергій Чернов зазначив, що перспектива ухвалення нового закону «Про місцеве самоврядування в Україні» давно на часі.

Про це йшлося у прямому ефірі програми «Де це?».

«Назріла необхідність викласти цей закон у новій редакції. З часу прийняття його як базового, у нього внесено понад тисячу правок майже сотнею законопроектів та майже десятьма рішеннями Конституційного Суду. Навіть фаховим юристам важко орієнтуватися у всіх цих змінах.

Тому треба виписати закон з урахуванням реформи децентралізації, просто і зрозуміло. Щоб чітко були розділені повноваження між базовим, субрегіональним і регіональним рівнями. Враховуючи, що новостворені громади будуть на прямих бюджетних відносинах. І тут повноваження повинні бути чітко розмежовані. В тому числі, з райдержадміністраціями, котрі також будуть реформуватися».

Говорячи про інші законодавчі новації, що визначають механізми роботи місцевого самоврядування, Сергій Чернов зазначив:

«17 листопада у Верховній Раді був проголосований законопроєкт 3651-д про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо упорядкування окремих питань організації діяльності як ОМС, так і районних державних адміністрацій. Його всі чекали, бо він унормовує відносини між колишніми міськими, селищними, сільськими радами і новоствореними ОТГ – хто стає правонаступником, як звершити бюджетний рік, як можна вносити зміни до прийнятих рішень виконавчих комітетів. Аналогічно цей закон врегульовує взаємини між діючими районними радами і щойно створеними. Також там говориться, що укрупнені районні ради є правонаступниками сьогодні існуючих районних рад, виписаний порядок передачі майна, спільної власності територіальних громад від діючих районних рад до укрупнених. Тобто виписана процедура і для ОТГ, і для райрад».

Також, за словами президента УАРОР, для розгляду у Верховну Раду внесений ще один важливий законопроєкт під номером 4100 щодо змін до Бюджетного кодексу. Він стосується більше субрегіонального рівня, і дасть можливість утримувати спільне майно, виконувати повноваження районних рад.

«За цим законопроєктом стоїть стабільність надання послуг великими лікарнями, комунальними підприємствами, у яких сьогодні засновниками є районні ради і районні адміністрації, що опалюють житловий фонд. Це і про роботу інтернатів, шкіл мистецтв, які досі на балансі районних рад. Вони переважно і залишаться у районних радах, але потрібно, щоб для цього був ресурс», – наголошує Сергій Чернов.

Нагадаємо.