Сергій Чернов: Відсутність діалогу з регіонами свідчить про зворотній рух від децентралізації

Голова Харківської обласної ради, президент Української асоціації районних та обласних рад Сергій Чернов висловив позицію органів місцевого самоврядування щодо гальмування децентралізаційного поступу на рівні держави.

«Коли розпочинався процес реформування й децентралізації, ми мали надію, що збудуємо нову державу, в якій громади будуть спроможними ефективно реагувати на усі виклики, працюючи на людину. Минуло шість років, а ми, на жаль, досі не можемо завершити цей процес, тому що вектор реформ постійно змінюється. Я прибічник того, щоб завжди ухвалювати рішення і діяти винятково у рамках закону. Якби спочатку були внесені відповідні зміни до Конституції, а потім прийняли нормативно-правову базу, то ніяких би правових колізій та проблем ми б не мали», – зазначив Сергій Чернов.

Голова обласної ради підкреслив, що варто обирати шлях пошуку компромісів, тому що у таких складних питаннях державотворення завжди є кілька підходів. Пошук компромісних рішень має бути як на місцевому рівні, так на регіональному, і державному. Однак, сьогодні немає діалогу, немає відповідної правової бази для ухвалення рішень, а правові засади підміняють чиїмись суб’єктивними бажаннями та баченням, порушуючи фундаментальні засади – Конституцію та закони України.

«За шість років країна не спромоглася реалізувати усі чіткі кроки, які виписано у Дорожній карті реалізації Концепції місцевого самоврядування та територіальної організації влади, яка визнана до речі, як вітчизняними так і міжнародними експертами, однією з кращих. Початок був потужним і ефективним: коли об’єднувалися громади ми бачили як зростають їх можливості у наданні якісних послуг мешканцям, збільшуються бюджети. Впродовж двох років було відкрито вікно можливостей. Тепер ми бачимо, що забираються кошти з бюджетів громад, ігноруються рішення. Якщо так триватиме і надалі, то ми втратимо сенс місцевого самоврядування та публічної влади», – сказав голова облради.

Сергій Чернов підкреслив, завершуючи, що Асоціація та він особисто відстоюватиме позиції та права місцевого самоврядування: «Прагнемо збалансування функцій держави та управління на місцях. Наше завдання звертатись до керівництва держави з тим, щоб нарешті донести позицію місцевого самоврядування, регіональної влади до керівництва держави».

Нагадаємо.