Кризовий соціальний центр на Лозівщині готовий цілодобово надавати комплексу допомогу жінкам, які потрапили у складну життєву ситуацію.
Центр на Харківщині став першою в Україні комунальною установою такого спрямування. Оновлене приміщення соціального готелю для жінок, що рятуються від домашнього насильства, оглянув голова Харківської обласної ради Сергій Чернов.
Проєкт реалізовано спільно з Німецьким товариством міжнародної співпраці GIZ та Фондом ООН у галузі Народонаселення в Україні.
За словами голови обласної ради, незважаючи на здійснення певних заходів щодо попередження насильства, проблема залишається актуальною в українських сім’ях та однією з найбільш розповсюджених форм порушення прав людини.
«Це відповідь на виклики сьогодення, перед якими стоїть Україна. У державі високий рівень трудової міграції. Смертність у Харківській області удвічі перевищує народжуваність. Що змушує створювати більш комфортні умови, шукати шляхи, як захистити наших жінок, зробити так, щоб в них був стимул народжувати та виховувати дітей», – наголосив Сергій Чернов.
Так, в рамках співпраці між Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ кризовому соціальному центру було надано міжнародної допомоги на загальну суму 7 млн 675,6 тис грн. Представництвом Фонду ООН у галузі Народонаселення в Україні закуплено та передано до Центру обладнання (посуд та кухонне приладдя, постільна білизна, побутова техніка, меблі) на суму 390,6 тис грн. А також з обласного бюджету у 2019 році на утримання Центру направлено понад 1,5 млн грн.
«Маємо приклад реалізації конкретного проєкту через співпрацю місцевої влади з міжнародними партнерами. Ми не можемо ігнорувати проблему насильства у сім’ї. Це також виклик, відповідь на який має знайти українське суспільство. Тож, ми високо цінуємо допомогу наших міжнародних партнерів у цьому напрямку і сподіваємося на подальше плідне співробітництво», – сказав Сергій Чернов.
Довідково. Комунальна установа розміщується у нежитловій будівлі загальною площею 1604,4 м кв, що знаходиться у спільній власності територіальних громад, сіл, селищ, міст області та закріплена за Центром на праві оперативного управління.
Загалом, соціальний захист та підтримку за весь час у притулку отримали 41 жінка та 53 дитини, а у відділенні соціальної адаптації звільнених жінок – 52 жінки.
Нагадаємо.