В центрі Харкова пройшла акція проти насильства

Профілактична акція «16 днів проти насильства» триває на території всієї України та направлена на підвищення активності населення з протидії будь-яким проявам насильницьких дій.

На площі Конституції учасники заходу «#ДійПротиНасильства» розмістили різні локації з інформаційними матеріалами. Поліцейські надали громадянам правові консультації, роз’яснили, куди потрібно звертатись постраждалим від насильства особам, які права вони мають, довели  перелік соціальних послуг у цих випадках.

Протягом 11 місяців 2019 року до відділів та відділень харківської поліції надійшло більше 5000 заяв та повідомлень, пов’язаних з домашнім насильством. За ст. 126-1 (домашнє насильство) Кримінального кодексу України відкрито 64 кримінальні провадження. З них 19 вже направлені до суду з обвинувальним актом.

За словами старшого інспектора відділу дільничних офіцерів поліції Управління превентивної діяльності Романа Торянника, поліцейські мобільної групи  несуть службу у цілодобовому режимі.

З вересня ними здійснено понад 550 виїздів за викликами про вчинення домашнього насильства, складено 176 протоколів про адміністративні правопорушення та винесено 117 термінових заборонних приписів.

Нагадаємо.