Останні новини

Сергій Чернов: Тривають перемовини щодо включення Лозівського водогону як пріоритетного об’єкту фінансування з державної програми

Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, перебуваючи з робочим візитом у Лозівскій об’єднаній територіальній громаді, прокоментував питання, що розглядались під час сесії Лозівської міської ради.

Аспекти державної підтримки й забезпечення замовленнями машинобудівних підприємств регіону, у тому числі Панютинського вагоноремонтного та Лозівського ковальсько-механічного заводів, вважає Сергій Чернов, мають стати для державної влади ключовими.

«Харківщина – потужний промисловий регіон, внесок якого у розвиток економіки всієї країни без сумніву колосальний. Під час робочого візиту Прем’єр-міністра України до Харківської області кілька тижнів тому я виступив з ініціативою розміщення саме у Харкові департаменту машинобудування новоутвореного Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України.

Переконаний, що працюючи безпосередньо у стратегічно важливому регіоні, яким є Харківщина, фахівці Міністерства генеруватимуть пропозиції, реалізація яких сприяє розвитку економіки держави», – зауважив голова обласної ради.

«Розбудова інфраструктури громад й безперешкодний доступ до якісних послуг неможливий без реконструкції доріг. Ремонти за багатьма напрямками вже завершені, однак пріоритетом мають стати дороги, які пов’язують центри укрупнених районів безпосередньо із населеними пунктами. Такі об’єкти та логістика, враховуючи нове районування, мають бути першочергово враховані при формування відповідних програм дорожнього будівництва», – сказав голова облради.

Також Сергій Чернов наголосив на питанні місцевого водогону:

«Ми повинні розуміти, що це проєкт не громади або ж регіону, це має бути потужний державний проєкт. На розробку проєктно-кошторисної документації реконструкції 32 кілометрів водогону необхідно 600 млн грн.

Звісно, що з місцевого та навіть обласного бюджету ми не зможемо забезпечити увесь цикл робіт: заміну труб на нові, щоб не було втрат, встановлення сучасних насосів, щоб люди отримували якісну воду. В регіональному бюджеті передбачено 4 млн грн та 1,8 буде надано додатково у якості співфінансування. Тривають перемовини з Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів, щоб Лозівський водогін було внесено як пріоритетний об’єкт до державної програми».

Нагадаємо.