Сергій Чернов: Майновий комплекс і кадровий потенціал сфери соціального захисту населення мають бути збережені

У Палаці праці відбулася зустріч голови обласної ради Сергія Чернова з представниками Харківської обласної профспілки працівників соціальної сфери України.

Виступаючи перед присутніми, передовсім, Сергій Чернов звернув увагу на зміни, які відбудуться після місцевих виборів 25 жовтня.

«В області буде створено 56 об’єднаних територіальних громад. Обиратимуться сільські, селищні, міські голови, ради громад, котрі формуватимуть виконавчі комітети. Які виконуватимуть власні та делеговані державою повноваження. У тому числі, в сфері соціального захисту».

Сергій Чернов зазначив, що у 32 громадах вибори відбуватимуться вперше, і тим, кому доведеться отримати депутатські мандати, потрібно буде усвідомити відповідальність, взяту на себе, сформувати ради, які мають працювати ефективно, та, відповідно, виконавчі комітети. На думку голови обласної ради, щоб увесь цей механізм запрацював, потрібен час – не тиждень і не місяць.

«Але люди мають отримувати соціальні послуги, не замислюючись, кому підпорядковується та чи інша служба. Наше завдання – організувати роботу таким чином, щоб усі наші соціальні заклади, незалежно від підпорядкування – державного, обласного чи районного – не втратили людей, зберегли фінансування», – наголосив Сергій Чернов.

Втім, як твердили учасники зустрічі з районів Харківщини, деякі громади мають намір відмовитися брати на баланс, утримувати та фінансувати об’єкти комунальної власності, пов’язані із наданням соціальних послуг, які належать до виключних повноважень місцевого самоврядування.

«Ось, від представників профспілки надходить інформація, що окремі громади збираються розпродавати таке майно або використовувати не за призначенням, звільняючи себе від додаткових обтяжень. Хочу попередити всіх про відповідальність, насамперед, перед людьми та у правовому полі», – наголосив Сергій Чернов.

У підсумку Сергій Чернов запевнив, що усі питання які пролунали під час зустрічі з профспілкою, і які турбують працівників соціальної сфери регіону, будуть розглянуті на найближчому засіданні Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області:

«Ми вийдемо з ініціативою опрацювання урядових нормативних документів та парламентських законодавчих актів, направлену на те, щоб зберегти майновий комплекс сфери соціального захисту, підвищити рівень оплати соціальних працівників».

Голова обласної ради наголосив: «Під час реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади серед пріоритетів мають залишатися питання соціального захисту населення, охорони здоров’я та освіти. При утворенні спроможних громад та під час формування їх бюджетів, треба готувати відповідні програми, згідно з регіональною стратегією розвитку, які б враховували необхідність збереження та утримання на належному рівні комплексу соціальних установ. Оскільки кожний громадянин має право на достойні умови життя й ніхто з нас не застрахований від того, що завтра він може опинитися у скрутному становищі. Одним з головних критеріїв, за якими визначають рівень розвитку країни, є тривалість життя та якість надання соціальних послуг».

Нагадаємо.