Опубліковано дані Моніторингу щодо показників процесу децентралізації

Станом на 10 грудня 2019 року в Україні створено 1009 об’єднаних територіальних громад, де мешкає загалом 11,3 мільйони людей.

Перспективними планами формування територій громад покрито 87,7 % території країни.

Значно активізувався 2019 року процес приєднання громад до ОТГ та міст обласного значення. За спрощеною процедурою майже 100 громад приєдналися до 43 міст обласного значення. Процедуру приєднання сусідніх громад пройшли також 70 ОТГ, а до кінця року, після додаткових виборів, таких ОТГ буде вже понад 100. Загалом до ОТГ доєдналися близько 170 сусідніх сільських та селищних рад.

У грудні 2019 п’ятірка регіонів – лідерів реформи: Житомирська, Дніпропетровська, Хмельницька, Чернігівська та Запорізька області.

Наприкінці 2019 останні місця у рейтингу дісталися – Кіровоградській, Закарпатській,  Вінницькій, Київській та Львівській областям.

Також Моніторинг дає змогу простежити динаміку змін в громадах у сфері соціальної та молодіжної політики, освіти і медицини, у розбудові інституту старост та інших секторальних реформах в контексті децентралізації.

Сергій Чернов, голова Харківської обласної ради: «На Харківщині створено 23 ОТГ, до них увійшли 114 місцевих рад, вони займають 25 % площі області. 17 перебувають на прямих бюджетних відносинах з Києвом. У грудні відбудуться перші вибори в чотирьох об’єднаних громадах області. За перспективним планом на території Харківщини мало бути створено 59 ОТГ.

Я б хотів оцінювати хід децентралізації за результатами глибинних процесів і змін, які відбуваються у свідомості людей. П’ять років ми вже реформуємо місцеве самоврядування, намагаємося реформувати всю публічну владу. Це дійсно одна з ефективних і дієвих реформ. Я її називаю «реформа номер один» – не за гаслами чи документами, а за наслідками, результатами та зворотним зв’язком з громадянами, які відчули зміни на собі в процесі децентралізації”.

Нагадаємо.