Сергій Чернов: Маємо знаходити додаткові ресурси для забезпечення потреб населення та розвитку регіону

Очільник облради зазначив, що фінансування захищених статей, зокрема, виплата заробітної плати працівникам комунальних установ, залишається пріоритетом, але регіональна влада продовжує фінансувати проєкти регіонального розвитку.

Сергій Чернов нагадав, що на пленарному засіданні обласна рада прийняла низку важливих цільових обласних програм, у тому числі, програму соціального захисту, зміни до програми розвитку культури та інші.

«Усі такі рішення передбачають виділення додаткових коштів з обласного бюджету. До кінця 2020 бюджетного року, а також на перспективу, починаючи з наступного. Обласна рада підходила до цих питань послідовно – схваливши зміни до рішення про обласний бюджет, підкріпила свої рішення належним ресурсом для виконання запланованих у програмах заходів. Як у галузі охорони здоров’я, так і соціального  захисту», – сказав Сергій Чернов.

Голова обласної ради зазначив, що оскільки ситуація в регіоні непроста, все більше верств населення потребують підтримки з боку держави, місцевої та регіональної влади.

«Маємо знаходимо додатковий ресурс на забезпечення соціального захисту. Можна навести приклад із наданням матеріальної допомоги громадянам, що опинилися у скрутному становищі, коли на початку року фінансування було визначене на рівні 50 млн грн, а рік завершується із фінансуванням понад 200 млн грн людям на лікування, проведення складних операцій, учасникам бойових дій тощо.

Ми дбаємо про те, щоб отримали підтримку заклади культури, які за умов пандемії не можуть працювати повною мірою та заробляти кошти. Це також навантаження на обласний бюджет. Але ми знаходимо кошти, щоб забезпечити захищені статті, а потім фінансувати розвиток. Хотілося б, щоб органи влади в районах та самоврядування в громадах також почули меседж, що вони мають так саме відповідально ставитися до таких питань», – наголосив Сергій Чернов.

Нагадаємо.