Останні новини

Чергові місцеві вибори мають відбутися у встановлений законом строк

Таке переконання під час розмови у Харківському прес-клубі висловив президент Української асоціації районних та обласних рад, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов.

«Моя особиста позиція, з якою погоджуються мої колеги по Українській асоціації районних та обласних рад, що це повинні бути чергові вибори, а не позачергові. Відповідне рішення було схвалено Правлінням Асоціації. Немає ніякої необхідності прискорювати виборчий процес, йти на поводі політичних технологів, які змагаються за рейтинги в рамках політичних проектів. Я завжди наголошував, що велику політику не можна переносити у площину місцевого самоврядування. Місцевому самоврядуванню без того вистачає справ, навіть відповідно до чинного законодавства», – сказав Сергій Чернов.

В Українській асоціації районних та обласних рад вважають, що чергові місцеві вибори мають пройти на новій територіальній основі. Територія України має бути повністю покрита спроможними об’єднаними територіальними громадами; проведено моделювання укрупнення районів; здійснено чітке розмежування повноважень між представницькою та виконавчою владою, а також між місцевим, районним та обласним рівнями.

«У нас є рік, щоб підготуватися до місцевих виборів. Прийняти зміни до Конституції, цей процес можливо завершити не раніше лютого наступного року. Після того, прийняти належні законодавчі акти та відповідні нормативні урядові документи, які забезпечать впровадження у життя передбачені зміни. Таким чином підійти до жовтня 2020 року з врегульованою правовою системою , яка дасть імпульс становлення  місцевого самоврядування, нові можливості для розвитку кожної громади та усіх регіонів», – наголосив Сергій Чернов.

Крім того, Сергій Чернов повідомив, що Українська асоціація районних та обласних рад звернула увагу керівництва держави на недосконалість виборчого законодавства. «При формуванні місцевих рад, третє скликання поспіль проводяться експерименти. Наприклад, обласна рада п’ятого скликання формувалася виключно за партійними списками. У шостому скликанні половину депутатів обирали за мажоритарною системою, половину – за пропорційною. Поточне скликання формувалося із застосуванням відкритих списків, але таким чином, що у Харківській обласній раді, зокрема, не представлений Шевченківський район, місто Люботин. Тобто, не має рівного представництва територій. В інших областях ситуація така ж саме. Отже система дискредитує себе в очах виборців».

Нагадаємо.