Останні новини

Сергій Чернов: Чи не найголовнішим є створення умов для залучення інвестицій у розробку українських надр

Президент Української асоціації районних та обласних рад підсумував робочу зустріч з головою Державноі служби геології та надр України Романом Оптімахом.

В процесі діалогу також велось online-спілкування з обласними та районними радами.

«Кількість наданих спецдозволів шляхом аукціонів стрімко зростає. Для порівняння: 2018 р. 10 ділянок(10%); 2019 рік 36 (22%); 2020 рік 58 (40%); 2021 рік 148 (48%). Відповідно зростають надходження до держбюджету, млн.грн.: 1,8; 504; 804; 921.

Обговорювали нагальність модернізації профільного законодавства для створення умов покращення ефективності використання надр, осучаснення регуляторного поля, державноі підтримки та контролю.

Чи не найголовнішим є створення умов для залучення інвестицій у розробку українських надр. Надавши суб’єктності районним та обласним радам у сфері регіонального розвитку, з поміж іншого у залученні інвестицій та координації, ситуація зміниться на краще. Природньо, що саме органи місцевого самоврядування регіонального та субрегіонального рівня мають займатися великими інвестиціями, задовольняючи спільні інтереси громад.

Напрацювали дорожню карту синхронної роботи УАРОР та служби «Держгеонадра» , направлену на розкриття інвестиційних можливостей кожної області, району, громади.

Дякуємо Опімаху Роману Євгеновичу та його команді за проведену на якісному сучасному рівні роботу, котра дає додаткові невикористані можливості для розвитку. Готові допомагати в підготовці й реалізації розвиткових проєктів, в т.ч. з залученням Комунальних підприємств!», – підсумував Сергій Чернов.

Нагадаємо.