Останні новини

На Харківщині готують нові кадри для місцевого самоврядування

В рамках практичної частини курсу «Муніципальний менеджмент» студенти Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова, здійснили ознайомчий візит на Нововодолажчину.

За словами голови Харківської обласної ради Сергія Чернова, у підготовці кадрів для місцевого самоврядування, вкрай важливою є саме практична складова. Побачивши на власні очі новітні досягнення, яких на Харківщині достатньо, завтрашні управлінці вже будуть готові застосовувати інноваційні рішення.

«В області створюються об’єднані громади, одним із кращих прикладів є Нововодолазька ОТГ. Очільнику громади вдалося об’єднати навколо питань розвитку територій депутатський корпус та виконавчий комітет. За умов відсутності у цих населених пунктах крупних промислових підприємств і наукових установ, успішно реалізовується наявний потенціал.

У цій новоствореній ОТГ також ефективно підходять до вирішення проблеми трудової міграції. Акцентую на цьому увагу, бо це надважливе завдання для місцевої, регіональної та центральної влади».

За словами Нововодолазького селищного голови Олександра Єсіна, «не всі населені пункти об’єдналися в громаду, як це передбачалося Перспективним планом формування територій громад Харківщини. Багатьом людям довелося доводити вигоди від об’єднання, працюючи на результат з чистого аркушу.

«Розвитку громади сприяє тісна співпраця з міжнародними партнерами і донорськими організаціями, такими як Світовий банк, USAID, GIZ. З ними налагоджено взаємодію у питаннях енергоефективності, розвитку бізнесу, працевлаштування, підтримки учасників АТО.

Нововодолазька ОТГ – активний учасник обласного конкурсу міні-проектів «Разом у майбутнє», зокрема, за напрямами розвитку культури і збереження духовної спадщини».

Позитивні й помітні в громаді результати дала фінансова децентралізація, говорить керівник ОТГ. Розвивається соціальна інфраструктура, первинна медицина, зводяться спортивні об’єкти, відновлюються дороги.

Приміром, минулоріч на ремонт доріг було направлено 9 мільйонів гривень, а в 2019-му вже передбачено 14 млн грн на поліпшення стану доріг Нововводолажчини.

Також студенти ознайомилися з роботою Центру надання адміністративних послуг Нововодалазької об’єднаної територіальної громади та відвідали Комунальну установу «Інклюзивно-ресурсний центр».

Нагадаємо.