У Харкові прикрили незаконну діяльність псевдореабілітаційного центру

Служба безпеки України викрила та припинила у Харкові протиправну діяльність псевдореабілітаційного центру, в якому примусово утримували пацієнтів.

Правоохоронці встановили, що організували протиправний бізнес проповідники однієї з релігійних організацій харизматичного напряму. Вони запрошували до «клініки» нарко- та алкозалежних громадян.

Зловмисники обіцяли хворим або їхнім родичам повноцінне лікування та всебічну психологічну допомогу. Ініційована СБУ перевірка зафіксувала, що центр не мав штату лікарів та жодних дозвільних документів у сфері охорони здоров’я. Після отримання передоплати за «лікування» організатори розміщували пацієнтів в орендованому приватному будинку, де примусово утримували до закінчення курсу «реабілітації».

Співробітники СБУ задокументували, що під час перебування в центрах пацієнтів обмежували у праві вільного пересування, спілкування з близькими та родичами, у них вилучали гроші, документи, мобільні телефони та ліки. Також мали місце непоодинокі випадки застосування до пацієнтів фізичного та психологічного насильства, нанесення їм тілесних ушкоджень за порушення правил та режиму.

Під час проведення обшуків правоохоронці звільнили з місця незаконного утримання 7 громадян з різного роду залежністю. Керівника псевдореабілітаційного центру затримано і повідомлено про підозру.

Нагадаємо.