Після реконструкції Будинок нерухомості приймає по 900 відвідувачів на добу

Реконструкція не лише повернула пам’ятнику архітектури історичний зовнішній вигляд, а й на чверть збільшила загальну площу приміщень.

Харків’яни пам’ятають якою була будівля Бюро технічної інвентаризації або просто БТІ до реконструкції. Пам’ятають, але, напевно, не хотіли б згадувати. Та й навіщо. Сьогодні – це сучасний за змістом Будинок нерухомості, що повернув своє унікальне історичне обличчя. У цьому перетворенні — наш улюблений Харків: інноваційний, але з великою історією.

Проєкт реконструкції пам’ятки архітектури було розроблено Харківським національним університетом міського господарства імені О.М. Бекетова разом з архітектурним бюро ARTE Development. Головний архітектор ARTE Development Дмитро Фоменко переконаний, що робити масштабні проєкти для міста – це не лише бажання вирішити складне завдання, а й можливість залишити свій слід в історії.

«Завжди хочеться проєктувати так, щоб об’єкт заграв, торкнувся якнайбільше людей. А такі проєкти, як Будинок нерухомості, дають усвідомлення, що ти зробив щось важливе для харків’ян, щось таке, що залишиться на мапі міста на тривалий час», — розповідає Дмитро Фоменко.

За його словами, реконструкція не лише повернула пам’ятнику архітектури історичний зовнішній вигляд, а й на чверть збільшила загальну площу приміщень. «Це тільки здається, що будівля залишилася такою, як була. Насправді від старої будівлі залишилася лише зовнішня частина. Було повністю перероблено довгі прольоти, замінено перекриття на усіх поверхах. Ми зробили новий декор, нові вікна та балкони, — каже Дмитро Фоменко. – До ремонту висота підвалу складала 1,5 метра, ми зробили його повноцінним, функціональним приміщенням із висотою стелі 2,5 м. Додали приміщень у сучасній частині. Все це загалом дозволило збільшити корисну площу БТІ майже на 25%. А отже, у міста з’явилися нові можливості».

У Будинку нерухомості функціонують два фронт-офіси. Щодня 900 осіб у комфортних умовах замовляють одну (або кілька) із понад 100 послуг, пов’язаних з оформленням документів на нерухомість. Постійний потік відвідувачів вимагав застосування матеріалів високого рівня зносостійкості. Для цього проєкту було обрано плитку Golden Tile Харківського плиткового заводу, яка, на думку Дмитра Фоменка, чудово справляється зі своїм завданням і не втрачає з часом зовнішнього вигляду та характеристик. Додатковий шарм надає спосіб укладання плитки – французької ялинкою, що дозволяє звичайний формат плити побачити по-новому.

«Принцип вибору продукції для наших проєктів – це знання сильних та слабких сторін продукції, а також довіра до виробника. Наприклад, у деяких виробників плитка під дерево дуже швидко втрачає свій малюнок, а плитка Харківського плиткового заводу, укладена в БТІ, вже понад рік активного використання повністю зберігає всі свої властивості. Це є важливим показником як для цього проєкту, так і для застосування харківської плитки в майбутньому».

На рахунку ARTE Development реалізація й іншого знакового муніципального проєкту – реконструкція міського Центру надання адміністративних послуг. Центр вражає своїм сучасним виглядом та сміливістю у рішеннях, що принесло йому популярність та впізнаваність серед харків’ян.

«У кожного об’єкта – своє призначення. Для нас же чим складніші завдання – тим цікавіше їх вирішувати. До реконструкції це була стара будівля зі збірними перекриттями, прибрати які й повністю переформатувати будівлю – справжній виклик для архітекторів та вищий пілотаж від конструкторів. Працювати над Центром адмінпослуг було складно та цікаво. Це було зовсім інакше, ніж під час роботи над проєктом модернізації БТІ».

Архітектурне бюро реалізовує не тільки міські проєкти, а й приватні. Перетворюючи місто у різних його куточках та прикрашаючи звичні зони відпочинку городян. Нещодавно в самому центрі відкрився новий об’єкт ARTE Development – ресторан італійської кухні Villa Tartufo. Проєкт ресторану вже у кількох конкурсах посів перші місця в Україні з реконструкції та інтер’єру та став чудовим доповненням в улюбленому місці харків’ян – Саду Шевченка.

Нагадаємо.