Останні новини

Визначено переможців обласного конкурсу мініпроєктів-2020

У Будинку рад відбулось засідання Конкурсного комітету обласного конкурсу мініпроєктів розвитку територіальних громад «Разом в майбутнє».

До І категорії зареєстровано 597 проєктів. Визначено 261 переможця. Сума проєктів складає 68 млн 510 тис грн, розмір співфінансування з облбюджету – 34 млн 26 тис грн.

До ІІ категорії зареєстровано 10 спільних проєктів, розроблених в рамках співробітництва територіальних громад: 8 проєктів від сільських рад та по 1 проєкту від міської та селищної рад. Участь у спільних проєктах взяли 24 місцеві ради. Переможцями у категорії обрано 5 проєктів на загальну суму понад 4,8 млн грн. Розмір співфінансування з облбюджету – майже 2 млн 369 тис грн.

Загалом переможцями обласного конкурсу мініпроєктів-2020 визначено 266 проєктів з 607 поданих. Загальна сума реалізації складає майже 74 млн грн, для чого з обласного бюджету спрямують співфінансування у розмірі 36,4 млн грн.

В результаті реалізації мініпроєктів у 2020 році плануються наступні заходи:

  • благоустрій територій громад, парків, скверів;
  • покращення матеріально-побутової бази закладів освіти, ФАПів, центрів первинної медичної допомоги, соціальної сфери;
  • облаштування майданчиків для збору твердих побутових відходів;
  • придбання спеціалізованої техніки; впорядкування зон відпочинку, здійснення інших заходів, спрямованих на поліпшення екологічної ситуації на територіях громад; відновлення та облаштування сільських музеїв, збереження місцевих пам’яток архітектури.

Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов наполягає, що у поточному році варто проводити ретельний моніторинг реалізації проектів-переможців.

«За роки існування конкурсу вдалося реалізувати 1746 мініпрєктів загальною вартістю понад 297 млн грн, співфінансування з обласного бюджету становило понад 145,5 млн грн. З року в рік кількість учасників зростає. Ми враховуємо можливості як обласного так і місцевих бюджетів. На жаль, в умовах сьогодення складно знайти співфінансування на місцях, адже, враховуючи економічний стан, ми маємо недоотримання коштів у бюджети деяких районів. Тож будемо проводити ретельний моніторинг реалізації проєктів-переможців у напрямі співфінансування зокрема» – зауважив голова облради.

Нагадаємо.