Вибори до органів місцевого самоврядування відбудуться за планом

Голова Харківської обласної ради, президент Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області Сергій Чернов розповів, що в 2020 році вибори до органів місцевого самоврядування відбудуться відповідно до Перспективних планів.

На сьогоднішній день у регіонах України об’єдналося понад чотири тисячі громад в одну тисячу ОТГ. На старті було 10,5 тисяч громад. Загалом, майже половина в державі громад – об’єдналися. В окремих областях, – Полтавській, Запорізькій, Дніпропетровській, – Перспективні плани реалізовані до 80%.

«Це говорить про те, що навіть при перезавантаженні влад, реформа незворотна. Бо в житті людей відбулися значні позитивні зміни, вони побачили зовсім інші можливості. І повертатися у минулі, не найкращі реалії не захочуть», – зазначає Сергій Чернов.

Минулого тижня відбулося засідання Кабінету Міністрів України, на якому поставлено завдання до виборів 2020 року завершити створення на всій території України ОТГ й готувати законодавчі акти для проведення адміністративної реформи й моделювання майбутнього адміністративно-територіального устрою.

«Ми вже перейшли на другий етап реформи. Тут, у Будинку рад, провели два круглих столи з моделювання майбутнього адміністративно-територіального устрою регіону. Проте ми тільки розпочали розмову. Наразі ж діалог відкритий. Знаходимося в пошуку актуальної моделі майбутнього адміністративно-територіального устрою області. Також необхідно встановити, які повноваження будуть на майбутньому субрегіональному рівні». – Сергій Чернов.

Через рік має бути сформований базовий рівень місцевого самоврядування, а також прийняті законодавчі акти, які дадуть можливість згодом внести пропозиції щодо укрупнення районів, і продовження реформи на субрегіональному й регіональному рівнях.

«Хочу, щоб ви використали цей рік на користь своїх людей і громад, проявляли ініціативу та діяли. Якщо ми не будемо проявляти ініціативу, то рішення на найвищому рівні буде ухвалено за нас». Сергій Чернов.

Нагадаємо.