Кернес запропонував, як вирішити питання несанкціонованих звалищ у Харківській області

На Харківщині у рамках робочого візиту перебував голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований.

За ініціативи Кирила Кернеса, голови фракції в обласній раді «Блок Кернеса – Успішний Харків», заступниці голови облради Валерії Мураєвої, депутатів облради – Тетяни Столяренко, Олександра Кухаря відбулася нарада з обговорення ключових екологічних проблем регіону. Йшлося, зокрема, про оперативне реагування на порушення екологічного законодавства.

На думку Кирила Кернеса, спрощений шлях до вирішення питання несанкціонованих звалищ – у налагодженні тісних комунікацій з очільниками новостворених територіальних громад:

«Керівники на місцях зацікавлені у тому, щоб обласні депутати стали для них помічниками у напрацюванні та реалізації стратегічних рішень щодо розвитку конкретних територій.

Як відомо, в області вже діють механізми стимулювання громад на основі співфінансування проєктів, є різноманітні конкурси для сільських територій. Сподіваюся, вже у наближеному майбутньому ми зможемо залучати міжнародні програми й фонди, а отже, і значно крупніші інвестиції, щоб навести лад у питаннях несанкціонованих сміттєзвалищ».

Обговорили можливість підписання Меморандуму про співпрацю, у якому будуть відображені ключові  проблеми та напрацьовані шляхи їх подолання. Крім того розглянули перспективи взаємодії і з зарубіжними партнерами щодо вирішення проблем захисту довкілля та залучення міжнародної технічної допомоги. Планується приділити увагу оперативному реагуванню на порушення екологічного законодавства на території Харківщини.

Нагадаємо.