Депутати звернулися до державної влади з приводу недопущення порушення конституційних прав органів місцевого самоврядування

Проєкт рішення «Про звернення Харківської обласної ради VІI скликання до Президента України, Верховної ради України, Кабінету Міністрів  України» ухвалили у сесійній залі.

«Проєкт не містить політичної складової, це буде зважене звернення, спрямоване на забезпечення прийняття з боку влади рішень, зрозумілих на місцях. Проблема лише в тому, що розпорядження Кабінету Міністрів, яким затверджено перспективний план формування територій громад Харківської області, не оприлюднено. Що викликає за непокоєння стосовно прозорості прийняття рішень. Перспективний план, підготовлений обласною державною адміністрацією, відповідає вимогам законів та інших нормативних актів та завізований керівництвом Міністерства розвитку громад. Якщо остаточний варіант перспективного плану, що буде оприлюднений, не відповідатиме тому, який був поданий обласною державною адміністрацією, ми повернемося до розгляду цього питання», – так прокоментував проєкт рішення голова Харківської обласної ради Сергій Чернов.

16 квітня 2020 року Верховна Рада України ухвалила проект Закону про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», які надають право Уряду без урахування позиції громад, районів та областей, без погодження з ними ухвалювати необхідні рішення для затвердження адміністративно-територіального устрою на рівні громад, зокрема визначати адміністративні центри та межі громад, що обумовлює виникнення реальної небезпеки концентрації влади у подальшому й обмеження кола конституційних повноважень місцевого самоврядування.

З метою недопущення порушення прав територіальних громад самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України, депутати обласної ради звертаються Президента України, народних депутатів та Кабінету Міністрів.

  • до Президента України – не допустити згортання демократичних процесів та нівелювання основних принципів розвитку місцевого самоврядування;
  • до народних депутатів України – в інтересах мільйонів їхніх виборців переглянути норми прийнятого 16 квітня 2020 р. Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»  та Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення територій та адміністративних центрів територіальних громад»  і внести до нього зміни;
  • до Кабінету Міністрів України – врахувати спільну позицію Харківської обласної державної адміністрації, Харківської обласної ради, Асоціації органів місцевого самоврядування щодо створення 7 укрупнених районів, що дозволить сформувати нові адміністративно-територіальні одиниці субрегіонального рівня, які будуть максимально відповідати демографічним, географічним, економічним, історичним, логістичним, культурним критеріям та зростаючій ролі субурбанізації, відповідно забезпечивши розвиток нових територіальних утворень.

Нагадаємо.