Останні новини

Сергій Чернов: Обласна рада сприятиме мирному врегулюванню земельного конфлікту на Балаклійщині

За ініціативи голови Харківської обласної ради Сергія Чернова відбулася нарада щодо вирішення питання надання земельних ділянок учасникам АТО.

До голови Харківської обласної ради Сергія Чернова днями звернулися представники ветеранської організації учасників АТО з проханням сприяти вирішенню проблемних моментів, які виникли у зв’язку з наданням та оформленням учасниками бойових права власності на землю.

Конфліктна ситуація з наданням у приватну власність захисникам України та завершенням юридичного оформлення документів на 67 земельних ділянок, розташованих на території Пришибської сільської ради Балаклійського району, виникла через судове рішення щодо поновлення договору оренди на землю одному з приватних підприємств, у той час, коли вже були видані накази Держгеокадастру, яким надавалися права власності на цю землю учасникам бойових дій.

Раніше землі використовувались приватним підприємством, оренда завершена у листопаді 2018 року і у зв’язку з тим, що Держгеокадастр не поновив договір, понад 400 гектарів були передані до державного земельного фонду у лютому 2019 року.

Як повідомив Анатолій Коваленко, голова ради ГО «Спілка ветеранів АТО», у законний спосіб учасники бойових дій подали заяви до Держгеокадастру на виділення 67 земельних ділянок. Відповідні накази про надання кадастрових номерів були ухвалені.

Учасники АТО, за словами керівника ветеранської організації, неодноразово зверталися до місцевої влади, правоохоронних органів з метою вирішення питання, однак, судові справи тривають і підприємство їх виграє, тож захисники України не мають змогу завершити оформлення документів, а ті, хто отримав право власності, не можуть використати його належним чином.

Василь Саранча, керівник територіального підрозділу Держгеокадастру, повідомив, що наразі тривають відповідні роботи з виготовлення документації на 24 спірних ділянки, на які отримані дозволи, однак через судові провадження відповідна робота не завершена, 43 ділянки вже мають кадастрові номери, занесені до реєстру та є у приватній власності учасників бойових дій.

Голова постійної комісії облради з правових питань, регуляторної політики, законності, громадського порядку, боротьби з корупцією та злочинністю Анатолій Русецький повідомив, що одночасно із сьогоднішньою нарадою відбуваються переговори за участю депутатів від Балаклійщини та керівників підприємства-орендаря, де досягнуто домовленість про ухвалення мирової угоди на користь ветеранів АТО, які захищали Україну.

«Лише за круглим столом, а не на вулиці з гаслами можна вирішувати такі суперечливі питання. Обов’язково за участю усіх компетентних структур в межах правового поля ми маємо завершити розв’язання цієї безумовно болючої проблеми й знати конкретні рішення, які, переконаний, сприятимуть якнайшвидшому врегулюванню конфлікту і розв’яжуть цю правову колізію.

Харківська обласна рада всіляко сприятиме врегулюванню земельного конфлікту на Балаклійщині. Не можна доводити проблеми до стану емоційного сплеску, потрібно радитися та ухвалювати колегіальні рішення», – запевнив Сергій Чернов.

Від імені членів ГО «Спілки ветеранів АТО» до голови облради звернувся активіст організації Юрій Коршунов, який висловив вдячність усьому депутатському корпусу за всебічну підтримку у вирішенні соціальних проблем учасників бойових дій та їх родин.

Нагадаємо.