Сергій Чернов: Чомусь у Києві не сподобався прозорий розгляд перспективних планів

16 квітня Верховна Рада підтримала зміни до Закону України про місцеве самоврядування, які уповноважують Уряд затверджувати адміністративні центри та території громад.

Це рішення Парламент прийняв попри критику нормативного акту, як з боку правників та науковців, так і з боку місцевого самоврядування.

«Всеукраїнська асоціація районних та обласних рад неодноразово говорила, що в цій редакції зміни в Закон про місцеве самоврядування приймати не можна. Про це чітко висловилися юристи науково-експертного управління Верховної Ради України, але їх також було проігноровано», – сказав голова Харківської обласної ради Сергій Чернов.

Зміни, внесені до Закону, дозволяють Кабміну самовільно вирішувати кількість, нову конфігурацію ОТГ і їхні адміністративні центри без урахування думки громадськості.

«У разі підписання цього законопроекту зовсім не потрібно проводити консультації Уряду країни чи то з територіальними громадами, чи то з регіональною владою. Хоча до минулого року перспективні плани затверджувались обласними радами. Чомусь у Києві не сподобався прозорий розгляд перспективних планів і публічний розгляд цих питань», – прокоментував Сергій Чернов.

Новою редакцією Перспективного плану Харківської області докорінно переділили території декількох районів, не зважаючи на волю самих жителів відповідних населених пунктів.

«Те, що зараз з’являється у ЗМІ за публікаціями народних депутатів, зовсім не відповідає перспективному плану, який був затверджений обласною державною адміністрацією», – сказав очільник облради.

Враховуючи право жителів територіальних громад на самостійне вирішення питань місцевого значення, на черговій сесії депутати Харківської обласної ради планують розглянути проект Звернення до Президента, Верховної Ради, та Кабінету міністрів України щодо накладення права вето на прийнятий закон та повернення його на доопрацювання.

За матеріалами телеканалу «Наш»

Нагадаємо.