Останні новини

Сергій Чернов: Якщо не встигаємо привести у відповідність законодавче поле, то треба переносити вибори

Сергій Чернов в ефірі програми «Де це?» на Громадському радіо розповів про умови проведення місцевих виборів без руйнації державної системи управління.

Зокрема, президент Української асоціації районних та обласних рад, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов говорив про доцільність перенесення дати місцевих виборів з жовтня поточного року на більш пізній термін.

«Вибори можна було б проводити у жовтні поточного року, якби були виконані усі кроки, передбачені реформою децентралізації. А саме, якби ми внесли зміни до Конституції, прийняли відповідні закони, що дали б можливість завершити реформу децентралізації, оголосили вибори по майбутнім затвердженим перспективним планам щодо ОТГ і майбутнім укрупненим районам, і підготували закон, який би відповідав сучасним викликам з організації самого виборчого процесу».

На сьогодні, констатує президент асоціації самоврядних органів, «змін до Конституції немає. Часу для прийняття таких змін і, як бачимо, політичної волі, немає. Правове поле заповнюється хаотично і незрозуміло. І  я не бачу на поверхні відповідей на ці питання».

На думку Сергія Чернова, в умовах, коли частина України реформована, а інша ні, коли ці території перебувають в різних правових полях, проводити місцеві вибори до завершення децентралізації просто небезпечно для країни/

«У нас є низка громад, які повністю поглинули територію районів. Такі приклади є на Харківщині, зокрема, Коломацький район. В Україні понад тридцять їх. То ми знову оберемо ради громад, районні ради, які будуть на цій території, призначимо районні адміністрації? І всі ці органи дублюватимуть повноваження одне одного. І все це ми будемо спостерігати наступні 5 років.

Я вважаю, що це алогічно і неприйнятно щодо використання бюджетних коштів, якщо, звісно, ми ставимо собі за мету використовувати їх ефективно. А найголовніше – це руйнація системи державного управління. Цього не можна допустити. Тобто, якщо не встигаємо привести у відповідність законодавче поле, то треба переносити вибори».

Свою позицію висловив президент Української асоціації районних та обласних рад, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов в ефірі програми “Де це?”

Нагадаємо.