Сергій Чернов взяв участь у засіданні з представниками Моніторингової місії Конгресу Ради Європи

В Міністерстві Закордонних Справ відбулась зустріч делегації України в Конгресі місцевих і регіональних влад Ради Європи та Всеукраїнських Асоціацій ОМС з представниками Моніторингової місії Конгресу Ради Європи.

«Обговорювали виконання рекомендацій наданих попередньою місією Конгресу Ради Європи, стан реформи децентралізації в Україні. Досягнення, ризики, питання, що потребують негайного врегулювання на законодавчому рівні по удосконаленню процесів реформування публічної влади. В першу чергу повязаних з підготовкою кадрів, постійним та системним їх навчанням, мотивацією праці в ОМС, необхідністю чіткого розмежування повноважень на усіх трьох рівнях місцевого самоврядування та органів державної влади», – розповів Президент УАРОР Сергій Чернов.

У березні 2022 року на пленарному засіданні Конгресу буде представлений Звіт з виконання Україною Європейської хартії місцевого самоврядування.

«Важливим напрямком залишається фінансове забезпечення власних та делегованих повноважень. Турбує низький рівень спроможності невеликих громад, непоодинокі випадки зменшення обсягу та погіршення якості надання адміністративних послуг. Це наше домашнє завдання і згуртувавшись та задіявши не використаний потенціал можна рухатись далі. Головне слухати і чути один одного в пошуку компромісів та вірних державницьких рішень! Раді Європи вдячні за підтримку!», – сказав Сергій Чернов.

Довідково. Місія Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи здійснює моніторинг виконання Україною Європейської хартії місцевого самоврядування. Це надає можливість вести конструктивний політичний діалог стосовно питань місцевої та регіональної демократії з компетентними органами в кожній з 47 держав-членів та з Комітетом Міністрів Ради Європи.

Нагадаємо.